SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

91 proc. firm celem przynajmniej jednego zdalnego cyberataku

Firma Kaspersky Lab opublikowała wyniki badania "Globalne zagrożenia bezpieczeństwa IT", w którym uczestniczyli profesjonaliści IT.

Jako najczęściej spotykane zagrożenia ankietowani wymienili wirusy, oprogramowanie spyware i inne szkodliwe programy. 31 proc. zarejestrowanych ataków skończyło się utratą danych, a 10 proc. firm ujawniło, że utraciło ważne dane biznesowe.

Tylko 70 proc. korporacji stosuje u siebie kompleksową ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, obejmującą wszystkie potencjalne źródła ataków, a 3 proc. nie posiada żadnych zabezpieczeń.

Poziom ochrony różni się w zależności od kraju: na rynkach wschodzących 65 proc. firm korzysta z ochrony antywirusowej, w USA - 82 proc., a w Wielkiej Brytanii - 92 proc.

Mimo to w większości firm w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarejestrowano przynajmniej jedno naruszenie bezpieczeństwa IT, a w przypadku niemal 1/3 przedsiębiorstw doszło do utraty informacji biznesowych.

Badanie pokazuje także, że co druga firma ocenia swój budżet przeznaczony na bezpieczeństwo IT jako niewystarczający i szacuje, że potrzebuje jeszcze przynajmniej 25 proc. lub więcej zasobów.

Obecnie małe przedsiębiorstwa przeznaczają na ochronę IT średnio 8 055 dolarów rocznie. W przypadku średnich firm i korporacji jest to odpowiednio 83 200 i 3 263 476 dolarów rocznie.

Badanie zostało przeprowadzone przez Kaspersky Lab we współpracy z B2B International, międzynarodową agencją zajmującą się analizą rynku, specjalizującą się w badaniach biznesowych. W badaniu uczestniczyło ponad 1300 profesjonalistów IT z 11 krajów (kraje wschodzące: Brazylia, Chiny, Indie, Rosja; kraje dojrzałe: Niemcy, Wlk. Bryt., Francja, Hiszpania, Włochy, USA, Japonia).

Dołącz do dyskusji: 91 proc. firm celem przynajmniej jednego zdalnego cyberataku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl