SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

92 proc. młodych Polaków chce większość spraw załatwiać online

Dziewięć na dziesięć młodych osób (w wieku 18-24 lata) chce wykorzystywać internet w sprawach związanych z usługami masowymi - wynika z badania Homo Homini.

92 proc. młodych Polaków chce większość spraw załatwiać online

Z nowych sposobów załatwiania spraw z dostawcą usługi chciałoby skorzystać 58 proc. Polaków. Taką formę kontaktu odrzuca nieco ponad 1/3 (35 proc.) badanych.

Największy optymizm wobec coraz to nowszych technologii wykazują przede wszystkim młodzi respondenci, w wieku 18-24 lata. 92 proc. z nich jest zainteresowanych tego typu formą kontaktu w przypadku potrzeby załatwienia sprawy związanej z dostawą takich usług jak prąd, gaz, ogrzewanie, usługi telekomunikacyjne, a także w sprawach z zakresu administracji publicznej.

Najmniej skorzy do załatwiania spraw przez internet są mieszkańcy wsi, ale i w tej grupie prawie połowa badanych jest zainteresowana takim rozwiązaniem. Najbardziej entuzjastycznie do internetowej obsługi podchodzą mieszkańcy największych miast, z których 70 proc. wyraża chęć załatwiania spraw za pośrednictwem sieci.

Jakie są przyczyny braku zainteresowania możliwością korzystania z sieci podczas kontaktu z dostawcami usług masowych? W pierwszej kolejności to brak zaufania deklarowany przez 4 na 10 badanych. Te osoby preferują zdecydowanie bardziej kontakt osobisty. Ponad 1/3 wskazań dotyczy kwestii posiadania papierowych dokumentów potwierdzających relacje z dostawcami prądu, ogrzewania czy usług telekomunikacyjnych. 15 proc. badanych przyznało, że po prostu nie potrafi obsługiwać komputera, więc nie wie, jak tego typu sprawy mogliby załatwić przez sieć. Co dziesiąty respondent wskazał natomiast na brak komputera lub dostępu do internetu.

Badanie "Polak 3.0 - czy jesteśmy gotowi na życie w cyfrowej rzeczywistości?" zostało przeprowadzone przez Instytut Homo Homini na zlecenie Poczty Polskiej. Zbadano w nim stopień zainteresowania Polaków korzystaniem z rozwiązań cyfrowych w kontakcie z dostawcą usługi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 92 proc. młodych Polaków chce większość spraw załatwiać online

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zuzia
Jest nadzieja w narodzie. :)
8 8
odpowiedź