SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

AB SA negocjuje umowy dystrybucyjne z 20 dostawcami

Spółka dystrybucyjna AB negocjuje obecnie kontrakty z 20 dostawcami, poinformował dyrektor finansowy Grzegorz Ochędzan. Firma liczy, że w trakcie nowego roku finansowego (lipiec - czerwiec) uda jej się rosnąć co najmniej razem z rynkiem, a być może podtrzymać trend, zgodnie z którym osiąga dwa razy lepszy wynik od całego sektora.

AB SA negocjuje umowy dystrybucyjne z 20 dostawcami

"Jednym z głównych celów naszej strategii jest dywersyfikacja produktowa. W roku 2010/11 podpisaliśmy 79 nowych umów, w tej chwili negocjujemy z 20 kolejnymi dostawcami" - powiedział Ochędzan dziennikarzom. Dodał, że negocjowane umowy są dość zdywersyfikowane, jeśli chodzi o typ produktów i zasięg regionalny.

"W tej chwili jesteśmy bardzo bliscy podpisania umowy, która obejmie cały nasz region działania, ale negocjowane porozumienia są różne" - zaznaczył Ochędzan. Za jedną z najważniejszych zeszłorocznych umów uznał umowę dystrybucyjną z Apple obejmującą Czechy.

"W Czechach nasza spółka ATC praktycznie zrównała się przychodami z liderem rynku" - poinformował Ochędzan. W pierwszej połowie 2011 r. ATC miało w Czechach 3,33 mld koron przychodów (po wzroście o 5,2% r/r), a lokalny lider eD Systems - 3,37 mld CZK (spadek o 14,2%). Pomimo tego trendu, Ochędzan nie chciał deklarować, że w całym roku kalendarzowym grupa osiągnie pozycję lidera.

"Pozycja lidera na jednym rynku nie jest naszym priorytetem" - powiedział Ochędzan. Przedstawiciele spółki bardzo ostrożnie wypowiadają się o przyszłości zastrzegając, że sytuacja na rynku IT jest bardzo zmienna, niepewna i trudna do prognozowania. Według nich jednak, celem jest przynajmniej wzrost w tempie całego rynku.

W r. obr. 2010/2011 spółka miała 51,65 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 35,13 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 3564,36 mln zł wobec 2882,11 mln zł.

W ujęciu jednostkowym, w I-IV kw. r. obr. 2010/2011 spółka miała 39,84 mln zł zysku netto wobec 21,05 mln zł zysku rok wcześniej. Ochędzan nie chciał deklarować, jakie będzie stanowisko zarządu w sprawie podziału tego zysku - choć przyznał, że spółka nie planuje akwizycji, a capex nie powinien przekroczyć poziomu odtworzeniowego.

"Będziemy rozmawiać na ten temat z akcjonariuszami" - powiedział dyrektor finansowy AB. W zeszłym roku zwyczajne walne zgromadzenie spółki zdecydowało przeznaczeniu na dywidendę 4,84 mln zł z zysku za rok finansowy. Oznaczało to wypłatę w wysokości 30 groszy na akcję.

Jednostkowy zysk netto spółki w roku obrotowym 2009/10 wyniósł 21,05 mln zł. Skonsolidowany zysk netto wyniósł w tym okresie 35,16 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: AB SA negocjuje umowy dystrybucyjne z 20 dostawcami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl