SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ABBYY FineReader 11 w Polsce

Firma ABBYY, producent rozwiązań przekształcania dokumentów oraz technologii lingwistycznych, przygotowała nową wersję programu ABBYY FineReader.

ABBYY FineReader 11 w Polsce

Jedenasta wersja programu szybciej i dokładniej przekształca skanowane dokumenty i pliki PDF na postać edytowalną, umożliwia tworzenie e-booków oraz posiada nowe formaty zapisu wyników przetwarzania (np. ODT, DjVu). Usprawnia pracę ze skanami oraz zdjęciami dokumentów, a także plikami PDF na potrzeby przeszukiwania i archiwizowania. Wersja Corporate Edition daje możliwość ukrycia informacji poufnych w plikach (np. danych osobowych, cen) oraz pobierania danych z wizytówek.

Do ABBYY FineReader 11 wprowadzono nowe tryby przetwarzania:
- nowy tryb czarno-biały: do przekształcania zwykłych dokumentów, takich jak umowy, gazety, książki itp.;
- ulepszony tryb szybkiego przetwarzania: umożliwia do 70 proc. szybsze przetwarzanie w porównaniu z trybem domyślnym. Opcja ta sprawdza się w projektach, w przypadku których zasadnicze znaczenie ma prędkość, np. tworzenie archiwów z przeszukiwalnymi plikami PDF;
- tworzenie książek elektronicznych: możliwość przekształcania dokumentów papierowych i obrazów tekstu na pliki w różnych formatach obsługiwanych przez czytniki e-booków, tablety i smartfony (.ePub - Electronic Publication i .fb2 - FictionBook).

Dzięki usprawnionemu mechanizmowi ADRT firmy ABBYY, FineReader 11 ma znacznie lepiej radzić sobie z wykrywaniem pionowych nagłówków, a także uwag na marginesie, wykresów, tabel i stylów, minimalizując zapotrzebowanie na nieuniknioną zwykle ręczną korektę. Oprócz dokumentów programu Microsoft Word, dotyczy to także także plików ODT programu Writer z pakietu OpenOffice.org. Generując pliki PDF aplikacja rozpoznaje i odtwarza zakładki tworzące układ dokumentu.

ABBYY FineReader 11 wyposażony jest w usprawniony interfejs użytkownika, który ma pomagać w szybszym uzyskiwaniu wyników pracy z dokumentami. Program ma możliwość przetwarzania dużych partii dokumentów oraz szybkiego sortowania i rozdzielania stron pomiędzy poszczególne dokumenty. Nowy edytor stylów pomaga edytować rozpoznane dokumenty wprost w oknie programu oraz umożliwia przeglądanie, modyfikowanie i scalanie stylów tekstu na przestrzeni całego dokumentu. Usprawniony edytor obrazów wyposażony jest w zestaw narzędzi do wstępnego przetwarzania obrazu, które pozwalają uzyskać optymalne wyniki rozpoznawania.

FineReader 11 dysponuje ponadto usprawnionym mechanizmem kompresji MRC, który pozwala uzyskać pliki do 80 proc. mniejsze niż w poprzedniej wersji.

Nową wersję programu uzupełniono o obsługę języków arabskiego, wietnamskiego i turkmeńskiego (łacińskiego), dzięki czemu rozpoznaje obecnie 189 języków.

ABBYY FineReader 11 Corporate Edition stworzono z myślą o średniej wielkości przedsiębiorstwach, a także działach firm i grupach roboczych. Aplikacja została wyposażona w dodatkowe narzędzia do pracy grupowej i zwiększające wydajność. Ulepszona funkcja Hot Folder&Scheduling umożliwia m.in. elastyczne planowanie zadań związanych z przekształcaniem dokumentów w oparciu o predefiniowane przedziały czasu (co minutę, dzień, tydzień lub miesiąc).

Opcja usuwania informacji wrażliwych za pomocą funkcji redakcji pozwala ukryć poufne informacje we wszystkich obsługiwanych dokumentach wynikowych. Informacje poufne można usunąć, a następnie zastąpić czarnym paskiem lub czarnymi kropkami na wszystkich warstwach dokumentu. Z kolei ABBYY Business Card Reader to aplikacja, która pozwala użytkownikom ABBYY FineReader 11 w wersji Corporate Edition na przekształcanie zeskanowanych wizytówek, a następnie zapisanie wyodrębnionych danych w formacie vCard lub bezpośrednio w kontaktach programu Microsoft Outlook.

Dodatkowe informacje na temat programu i bezpłatna wersja próbna aplikacja znajdują się na stronie http://www.finereader.pl.

Ceny netto:
ABBYY FineReader 11 Professional Edition - 559 zł netto
ABBYY FineReader 11 Professional Edition Upgrade - 399 zł netto
ABBYY FineReader 11 Corporate Edition - 1149 zł netto
ABBYY FineReader 11 Corporate Edition Upgrade - 787 zł netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ABBYY FineReader 11 w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl