SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ABI: 161 mln subskrybentów mobilnej muzyki w 2016 r.

Do 2016 roku oparte na chmurze serwisy streamingowe staną się ważniejszą formą dostępu do muzyki niż posiadanie płyt lub pojedynczych utworów.

ABI: 161 mln subskrybentów mobilnej muzyki w 2016 r.

Taką prognozę przedstawiła firma badawcza ABI Research, według której do tej zmiany najbardziej przyczyni się rosnąca popularność telefonów komórkowych, a szczególnie smartfonów, jako urządzeń do słuchania muzyki.

"Do końca bieżącego roku liczba subskrybentów mobilnych serwisów oferujących przesyłaną strumieniowo muzykę sięgnie 5,9 miliona. Według ABI Research, liczba ta w roku 2016 przekroczy poziom 161 milionów i będzie do tego czasu rosła rocznie średnio o blisko 95 proc." - stwierdził Aapo Markkanen, analityk w firmie badawczej.

ABI przewiduje także, że w 2012 roku pozycję regionalnego lidera omawianego rynku pod względem liczby subskrybentów zdobędzie region Azji i Pacyfiku.


Firma badawcza twierdzi również, że dla samych artystów szybki rozwój serwisów oferujących muzykę w przekazie strumieniowym będzie miał zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Trudniej będzie im utrzymać się ze sprzedaży muzycznych nagrań, ale jednocześnie szybko znikną bariery ograniczające szeroką dystrybucję.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ABI: 161 mln subskrybentów mobilnej muzyki w 2016 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl