SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ABI: 2,7 mln nowych subskrybentów światłowodowego internetu w III kw.

Firma badawcza ABI Research podała, że globalna liczba subskrybentów stacjonarnego szerokopasmowego internetu zwiększyła się o 1,4 proc. - z 456,5 miliona w II kwartale do 463 milionów w III kwartale bieżącego roku.

ABI: 2,7 mln nowych subskrybentów światłowodowego internetu w III kw.

"Dominującą platformą dostępu pozostaje DSL, chociaż obserwujemy szybki wzrost popularności usług opartych na technologii światłowodowej" - stwierdził Jason Blackwell, dyrektor w ABI.

W III kwartale na świecie przybyło 2,7 miliona nowych subskrybentów światłowodowego internetu - najwięcej spośród wszystkich platform szybkiego dostępu do sieci. Ogółem najwięcej takich użytkowników (ponad 80 proc.) mieszka w regionie Azji i Pacyfiku, a następna pod tym względem jest Ameryka Północna. W tyle pozostaje tutaj Europa Zachodnia, gdzie światłowodowy internet szybko zyskuje jedynie w takich państwach jak Szwecja, Włochy i Norwegia.

Z kolei pod względem penetracji stacjonarnego szerokopasmowego internetu, najwyższe wskaźniki mają Ameryka Północna i Europa Zachodnia. Na drugim biegunie jest Ameryka Południowa, gdzie największym rynkiem jest Brazylia - dostęp do szybkiego internetu ma tam niecałe 20 proc. mieszkańców.

ABI Research prognozuje, że na koniec 2011 roku na świecie będzie ponad 491 milionów subskrybentów stacjonarnego szerokopasmowego internetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ABI: 2,7 mln nowych subskrybentów światłowodowego internetu w III kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl