SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Abonenci sieci komórkowych dla WOŚP

Ponad 100 tys. SMS-ów w Orange, 105 tys. SMS-ów od klientów Ery i Heyah oraz ponad 94 tys. SMS-ów dla WOŚP od klientów Plusa.

Orange

PTK Centertel wspierał cele tegorocznego XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - udostępniając już tradycyjnie klientom specjalny, charytatywny serwis SMS, za pośrednictwem którego w dniu 08.01.2006 r. można było przekazywać datki na rzecz XIV Finału WOŚP. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała fundusze dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach (w tym na naukę udzialania pierwszej pomocy).

Charytatywny serwis SMS w Orange dostępny był w ostatnią niedzielę (08.01.2006 r.) od godz. 0.00 do godz. 6.00 w dn. 09.01.2006 r. (poniedziałek). Wszyscy użytkownicy sieci Orange, którzy wysłali SMSy pod numer 7547 (koszt SMSa: 5 zł bez VAT czyli 6,10 zł z VAT) o treści SERCE otrzymali SMS’a zwrotnego z podziękowaniem za udział w akcji o treści „WIELKIE DZIĘKI, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI. Jurek Owsiak Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Orange”.

W 2006 r. dzięki charytatywnemu serwisowi SMS uruchomionemu przez Orange - na rzecz celów XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przesłano 100.513 krótkich wiadomości tekstowych SMS na łączną kwotę 502.565 zł netto (613.129 zł z VAT). Dla porównania w 2002 r. zebrano w ten sposób w PTK Centertel 411.457 zł bez VAT, w 2003 r. – 654.744 zł bez VAT, w 2004 r. 464 tys. zł bez VAT, a w 2005 – 580.370 zł bez VAT). Dochód z serwisu (poza VAT) przekazany został w całości na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a Polska Telefonia Komórkowa Centertel uruchamia corocznie ten specjalny charytatywny serwis SMS nieodpłatnie - w ramach wsparcia charytatywnego na rzecz WOŚP oraz zgodnie z obowiązującym prawem odprowadza corocznie należny podatek VAT za tą usługę do Skarbu Państwa.

Dodatkowo w tym roku Orange przekazał Jurkowi Owsiakowi także pięć „Złotych numerów” kart startowych POP w Orange na specjalną licytację charytatywną, która będzie się odbywała w serwisie aukcyjnym Allegro (www.allegro.pl).
 
Era i Heyah

Około 105 tysięcy SMS-ów o treści „SERCE” wysłali abonenci i użytkownicy Era, Tak Tak i Heyah podczas 14 Finału Orkiestry Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uzyskane w ten sposób środki zostaną przekazane przez Fundację WOŚP na ratowanie życia poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Już za kilka dni nastąpi również podsumowanie licytacji kompasu, który podczas niedzielnego Finału przekazali dla WOŚP Mateusz Kusznierewicz i przedstawiciele PTC. Kompas jest symbolem wspólnego projektu sponsorskiego Ery i Olimpijczyka. Polska Telefonia Cyfrowa nieprzerwanie od 2002 r. uczestniczy w SMS-owej zbiórce pieniędzy organizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poprzednich latach, dzięki hojności abonentów i użytkowników Ery, Tak Tak i Heyah, konto Fundacji zasiliła kwotą ponad 2.520.000 złotych.
 
Plus GSM

Plus GSM również w tym roku wsparł Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który już po raz czternasty odbył się w minioną niedzielę. 

Coroczną licytację serduszek podczas Finału wspomogło 100 konsultantów Plus GSM - wolontariuszy, którzy, podobnie jak w latach ubiegłych, obsługiwali infolinię aukcji telewizyjnej. Plus GSM udostępnił ponadto organizatorom pulę telefonów testowych oraz przekazał dotację na statutową działalność Fundacji.

W ramach współpracy z WOŚP Plus GSM udostępnił także numer 7547, na który klienci sieci przesłali 94 724 SMS-y o treści "Serce" (koszt SMS-a: 5 zł bez VAT; 6,10 zł z VAT) o łącznej wartości 473 620 zł (577 816 zł z VAT). Operator sieci Plus GSM nie pobierał żadnych opłat związanych z funkcjonowaniem serwisu. Całkowity dochód z SMS-ów, pomniejszony o podatek VAT, zostanie przekazany na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Plus GSM umożliwił wsparcie Finału także uczestnikom programu lojalnościowego 5Plus, którzy wysyłając pod bezpłatny numer 2626 SMS-a o treści "N 1234 + sześć ostatnich cyfr numeru uczestnika", mogą do 15 stycznia br. podarować potrzebującym dzieciom 20 PLN w zamian za 1 tys. punktów 5Plus. Usługę można również zrealizować przez stronę www.5plusgsm.pl. Polkomtel S.A. także i w tym przypadku  przekaże całość funduszy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Operator podarował ponadto Orkiestrze oryginalną meczową koszulkę Doroty Świeniewicz, reprezentantki Polski w piłce siatkowej kobiet, uznanej przez Europejską Konfederację Siatkówki za najlepszą siatkarkę Europy w 2005 r. Koszulka siatkarki, która w ostatnim plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na dziesięciu najlepszych polskich sportowców minionego roku zajęła IV miejsce, jest dostępna na okolicznościowej aukcji na stronie Fundacji: (http://aukcje.wosp.org.pl /). Aukcja tej unikatowej koszulki trwać będzie jeszcze 10 dni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Abonenci sieci komórkowych dla WOŚP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl