SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Accenture partnerem strategicznym Operatora Chmury Krajowej

Partnerem strategicznym Operatora Chmury Krajowej została firma Accenture, integratorf rozwiązań chmurowych i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję opierających się na narzędziach udostępnianych przez Google.

fot. Shutterstock.comArticle

Jak szacuje Mariusz Chudy, dyrektor zarządzający Accenture odpowiedzialny za rozwiązania chmurowe i transformację infrastruktury IT, około trzy czwarte przedsiębiorstw w Polsce posiada własne serwerownie, których infrastruktura wymaga odświeżenia. W rezultacie firmy te będą miały coraz większe wyzwania związane z długiem technologicznym, co będzie znacznie wpływało na możliwość świadczenia nowoczesnych usług w oparciu o zaawansowane rozwiązania bazujące na analityce danych, uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji Odpowiedzią na to są rozwiązania chmurowe.

- Zaangażowanie Accenture we współpracę z Operatorem Chmury Krajowej traktujemy przede wszystkim jako szansę na zwiększenie adopcji chmury w Polsce, która na dzień dzisiejszy jest na poziomie 11 proc. - jednym z najniższych w Europie. Powstanie Operatora Chmury Krajowej to nie tylko niepowtarzalne na polskim rynku przedsięwzięcie technologiczne, ale także wehikuł, który może pomóc polskim przedsiębiorstwom przezwyciężyć ograniczenia prawne i regulacyjne. Lokalizacja danych w Polsce powinna przekonać wielu szefów IT do transformacji cyfrowej opartej o to rozwiązanie. Szacuje się, że ponad 50 proc. polskich przedsiębiorstw planuje wzrost wydatków na chmurę publiczną, a co czwarte przedsiębiorstwo chciałoby zrobić to w najbliższym roku. Spodziewamy się, że wydatki wzrosną średnio o 20 proc. - zaznacza Mariusz Chudy.

Firma podkreśla, że zaangażowanie Accenture we współpracę z Operatorem Chmury Krajowej ma mocne uzasadnienie biznesowe. Ma one ogromne doświadczenie w realizacji tego typu projektów – sfinalizowała ponad 20  tys. projektów transformacji chmurowych, w tym na przykład projekt dla włoskiego koncernu energetycznego ENEL, będący w momencie wdrożenia największym na świecie, pod względem ilości danych, projektem w ramach transformacji chmurowej.

W Polsce rynek usług chmurowych intensywnie się rozwija. Jak wynika z raportu IDC rynek tych usług w kraju – z uwzględnieniem zarówno chmury publicznej, jak i prywatnej – w 2021 roku osiągnie wartość 2 mld zł. Szacuje się, że dzięki inwestycjom globalnych graczy, takich jak Google oraz szybszej adaptacji chmury publicznej wartość ta powinna podwoić się i wzrosnąć do 4 mld zł w kolejnych latach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Accenture partnerem strategicznym Operatora Chmury Krajowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl