SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ACCO Brands Corporation: powstaje największy na świecie dostawca sprzętu biurowego

Firmy ACCO World i General Binding Corporation zostaną połączone, przekształcając się w największego na świecie dostawcę markowych produktów dla biura. Roczne przychody łączących się firm to blisko 2 mld USD

Fuzja ACCO i GBC doprowadzi do stworzenia potentata branży biurowej, dysponującego rekordowo szerokim katalogiem marek. Nowa firma – Acco Brands Corporation – będzie dysponować takimi brandami jak należące do ACCO marki Kensington, Nobo, Apollo, Rexel, Boone, Swingline, Wilson Jones, Day-Timer, jak i należącymi do GBC markami GBC, Ibico i Quartet. Rozszerzenie skali działalności i międzynarodowy zasięg uczyni z Acco Brands Corporation globalną firmę doskonale przygotowaną do rywalizacji na rozwijającym się, silnie podzielonym rynku produktów biurowych.

„Acco Brands Corporation zostanie oparte na sile wspaniałych marek, doświadczeniu pracowników, efektywnej strategii, rosnącej innowacyjności i niskich kosztach infrastruktury. Marki z portfolio GBC – lidera rynku bindowania, laminowania, tablic prezentacyjnych i niszczarek dokumentów – uzupełnią naszą pozycję w segmencie prezentacji dokumentów, komunikacji wizualnej i narzędzi dla stanowiska pracy” - podsumował założenia towarzyszące powstawaniu Acco Brands Corporation prezes i dyrektor generalny ACCO World, David Campbell, który będzie kierować nową firmą.


ACCO World w roku 2004 zanotowało wpływy w wysokości 1,2 mld USD, a zysk operacyjny firmy przed opodatkowaniem wyniósł 137,4 mln USD. Z kolei GBC w minionym roku uzyskało wpływy w wysokości 712,3 mln USD i zysk operacyjny w wysokości 53 mln USD (przed opodatkowaniem).

Siłą nowego przedsiębiorstwa będzie jednak nie tylko wzajemnie uzupełniająca się oferta firm ACCO i GBC, ale też połączenie posiadanych przez nie wpływów w różnych regionach geograficznych. Oprócz silnej pozycji w USA i Europie kontynentalnej, ACCO jest największym dostawcą produktów biurowych w Kanadzie, Meksyku i Wielkiej Brytanii. GBC oprócz tych rynków jest silnie obecne m.in. w Azji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ACCO Brands Corporation: powstaje największy na świecie dostawca sprzętu biurowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl