SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były dziennikarz Polska Press ruszył z projektem „Gazeta Polska W Sieci”. „Pismo tworzone przez dziennikarzy, nie propagandystów”

Były dziennikarz i redaktor Polska Press, Adam Buła, uruchomił w internecie autorski projekt medialny: „Gazetę Polską W Sieci”. Na razie jest to pismo w pełni darmowe, ukazujące się online dwa razy w tygodniu. - Umiem wyobrazić sobie drogi rozwoju i monetyzacji tego przedsięwzięcia, łącznie z ukazywaniem się w papierze - mówi Wirtualnemedia.pl Buła.

Article

Pismo ukazywać się będzie w poniedziałki i piątki, pierwszy numer ukazał się 19 września. Liczy sobie sześć stron, czytać lub pobrać go można z internetu za darmo. We wstępniaku Adam Buła pisze, że zdecydował się robienie własnej gazety chcąc poradzić coś „na postępujące poczucie bezsilności". – To obywatelska, chwilowo jednoosobowa inicjatywa, tworzona w duchu „róbmy swoje” – czytamy. Buła wyjaśnia także, iż celem wydawania pisma jest także walka z bezradnością, wobec tego, co zrobiono z zawodem dziennikarza.

 

„Pismo dziennikarzy, nie propagandystów”

Pismo nosi tytuł „Gazeta Polska W Sieci”, łącząc nazwy dwa prawicowych tygodników, wydawanych od lat: „Gazetę Polską” oraz „Sieci”. Czy Buła nie obawia się pozwu od któregoś z tych wydawnictw? - Ten skandal, którym jest dla mnie wydawanie obu wymienionych tytułów udających gazety niezależne, jest jednym z powodów, dla których chciałem stworzyć swoje pismo, tworzone przez dziennikarzy, a nie propagandystów – mówi dla Wirtualnemedia.pl redaktor naczelny nowego pisma.

Buła podkreśla też: - Jestem osobą, która w ostatnich latach uruchomiła trzy duże projekty medialne. Umiem to robić. Wiem, że najpierw szuka się sponsorów, potem zatrudnia się kolegów i innych fachowców, a gdy projekt rozrasta się – zaczyna się odcinanie tego wszystkiego. Ja postanowiłem pominąć ten etap przy tworzeniu nowej gazety. Jestem bogatszy o to doświadczenie.

Pytany o to, czy będzie zatrudniał dziennikarzy, rozwijał pismo i wydawał je w formie papierowej, Adam Buła odpowiada - Potrafię wyobrazić sobie różne drogi rozwoju i monetyzacji tego przedsięwzięcia, łącznie z ukazywaniem się w papierze. Zakładam jednak, że jeśli ten projekt nie będzie zmierzał ku projektowanemu rozwojowi, poszukam innego zatrudnienia.

Kim jest Adam Buła?

Adam Buła trafił do Polska Press w 2007 roku. Pracował w „Polska Times” jako redaktor, następnie sekretarz redakcji. W 2015 roku, gdy Polska Press Grupa (wówczas: Polskapresse) tworzyła własną Agencję Informacyjną, został zastępcą jej szefa, Wojciecha Rogacina.

W grudniu 2021 roku poinformował jednak, że nie pracuje już w Agencji, lecz trafił do działu projektów specjalnych. - W ramach porozumienia stron pozostaję w strukturach spółki, ale nie pełnię już żadnych funkcji w pionie redakcyjnym Polska Press – powiedział wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl.

W 2019 roku głośno było o jego wpisie, gdy zarzucił na Twitterze „rozdęte ego" Michałowi Kolanko z „Rzeczpospolitej” (Gremi Media), robiąc aluzję do jego wyglądu. Następnego dnia przeprosił za swoje słowa. Z kolei w 2017 roku o internautce pisał na TT: „dla mnie śmieć, bez różnicy, jakiej płci”, „kłamliwa gówniara”, „zachowała się jak ruski troll” i że „moja mama zwyczajnie brzydziła się kłamców i obkuriewńców”. Szybko przeprosił także i za te wpisy.

W maju 2022 roku pożegnał się z Polska Press. Oficjalnym powodem była likwidacja jego stanowiska. - Plan był na przeczekanie nafciarzy w bocznym korytarzu – napisał wówczas Buła w mediach społecznościowych, dodając, że przez ostatnie miesiące „był po taniości ghostwriterem, głównie Orlenu”.

Dołącz do dyskusji: Były dziennikarz Polska Press ruszył z projektem „Gazeta Polska W Sieci”. „Pismo tworzone przez dziennikarzy, nie propagandystów”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hehe
🤣🤣🤣
odpowiedź
User
Gj
Z całym szacunkiem i podziwem. To będzie piękna katastrofa :)
odpowiedź
User
Grumblers
Ma rozmach! Dwa razy w tygodniu 6-stronnicowy PDF - no, no… Gruba sprawa! 😂
odpowiedź