SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Chmielecki prezesem Radia Gdańsk

W czwartek Rada Mediów Narodowych jednogłośnie wybrała nowego szefa Radia Gdańsk. Adam Chmielecki z miesięcznika "Magazyn Solidarność" był jedynym kandydatem na to stanowisko.

fot. Radio GdańskArticle

Podczas czwartkowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych Adam Chmielecki został wybrany jednogłośnie. Juliusz Braun nie był obecny na posiedzeniu z powodu wyjazdu.

Adam Chmielecki to politolog, dziennikarz, publicysta oraz wydawca. Jest związany z miesięcznikiem "Magazyn Solidarność". Jest autorem książki „Wokół Solidarności”, razem z Cenckiewiczem, Kowalskim i Piekarską napisał biografię śp. Lecha Kaczyńskiego, a także współautorem albumu „Moim powołaniem jest służba publiczna. Rzecz o Macieju Płażyńskim”.

Pisał m.in. dla „Biuletynu IPN”, „Czasu Stefczyka”, „Dziennika Polskiego”, „Gazety Bankowej”, „Gazety Polskiej”, „Mojej Rodziny”, „Naszego Dziennika”, „Tygodnika Do Rzeczy”, „Wprost”, „wSieci”, „Życia”. To również właściciel wydawnictwa Patria Media; jest byłym pracownikiem Komisji ds. Likwidacji WSI i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

W Radzie Mediów Narodowych zasiadają: przewodniczący Krzysztof Czabański (PiS), Joanna Lichocka (PiS), Elżbieta Kruk (PiS), Grzegorz Podżorny (Kukiz'15) oraz Juliusz Braun (z rekomendacji PO).

Chmielecki zastąpi Wasielewskiego

Nowy prezes obejmie stery od 15 września br. po tym, jak 5 września br. dotychczasowy szef Radia Gdańsk Dariusz Wasielewski zrezygnował z pełnienia funkcji. Był on prezesem i redaktorem naczelnym Radia Gdańsk od czerwca 2018 roku. Od 1 września - w wyniku zmian w strukturze spółki - przestał być redaktorem naczelnym stacji. Funkcję tę teraz pełni dyrektor programowy rozgłośni, Michał Rzepiak, który jest także prokurentem spółki.

Radio Gdańsk miało 7,9 proc. udziału w rynku słuchalności w pierwszym półroczu br. Stanowi to wzrost o 1,3 pkt. proc. w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku.

Dołącz do dyskusji: Adam Chmielecki prezesem Radia Gdańsk

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
No, to się Wam trafiło...
odpowiedź
User
No,
likwidator WSI ! Wreszcie zrobią z wami porządek w tym radiu!
odpowiedź
User
Ech
To już wiadomo jak będzie grało Radio Gdańsk. Współczuję.
odpowiedź