SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Daszewski po 40 latach odchodzi z „Dziennika Zachodniego”

Po ponad 40 latach pracy redaktor i dziennikarz Adam Daszewski pożegnał się z zespołem „Dziennika Zachodniego” (Polska Press Grupa). Odchodzi na emeryturę.

fot, Marek Twaróg / FBArticle

W środę w redakcji „Dziennika Zachodniego” odbyło się pożegnalne spotkanie zespołu gazety z dziennikarzem Adamem Daszewskim. W swojej karierze może się pochwalić stanowiskiem redaktora i wydawcy, ale jest również twórcą teatralnym i autorem scenariuszy. W swoich artykułach pisał głównie o tematyce flotowej.

Redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego” od 1 sierpnia 2010 roku oraz wydawcą i szefem serwisu dziennikzachodni.pl jest Marek Twaróg. Zastąpił on na stanowisku Elżbietę Kazibut-Twórz, która została kierownikiem redakcji projektów specjalnych Polskapresse. Wcześniej Twaróg pracował jako redaktor naczelny „Gazety Wrocławskiej”, był wydawcą i sekretarzem redakcji, dziennikarzem działu krajowego i zagranicznego „Dziennika Zachodniego” oraz szefem oddziału gazety w Rybniku. Był także korespondentem w Brukseli i Strasburgu. Zastępcą redaktora naczelnego pozostaje Janusz Szymonik.

73-lecie „Dziennika Zachodniego”

W tym roku dziennik obchodzi 73. rocznicę ukazania się pierwszego numeru, który pojawił się w sprzedaży 6 lutego 1945 roku. Od 2014 roku redakcja portalu dziennikzachodni.pl uruchomiła cykl reportaży interaktywnych, które publikuje cyklicznie na swojej stronie internetowej.  Siedziba „Dziennika Zachodniego” mieści się w Sosnowcu, natomiast oddziały lokalnych redakcji w Bielsku, Częstochowie, Rybniku, Gliwicach, Katowicach, Lublińcu, Tarnowskich Górach oraz Tychach.

Z danych ZDKP wynika, że w maju br. średnia sprzedaż ogółem wśród codziennych gazet regionalnych i lokalnych „Dziennika Zachodniego” zmniejszyła się o 16,48 proc. - do 25 915 egz., w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Wydawcą „Dziennika Zachodniego” jest Polska Press Grupa – nakładem wydawnictwa ukazuje się 20 dzienników regionalnych (i związanych z nimi stałych dodatków i magazynów), prawie 150 tygodników lokalnych oraz bezpłatny dziennik „Naszemiasto.pl”. Przychody netto spółki ze sprzedaży zmniejszyły się z 430,55 mln zł w 2016 roku do 415,28 mln zł w ub.r., wpływy z jednostek powiązanych firmy - z 7,99 do 4,37 mln zł, a wpływy ze sprzedaży towarów i materiałów - z 4,44 do 2,35 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Daszewski po 40 latach odchodzi z „Dziennika Zachodniego”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
B. Krzyk
Z dobrymi życzeniami !
odpowiedź
User
Marek
Adam Daszewski - Profesor Dziennikarstwa! Ad multos annos Adamie,
Marek Chyliński
odpowiedź