SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adam Góral: wyniki Asseco Poland będą lepsze od oczekiwań analityków

Spółka informatyczna Asseco Poland może w III kwartale osiągnąć wyniki finansowe lepsze od oczekiwań analityków, wynika z wypowiedzi prezesa Adama Górala dla agencji ISB. Góral zaznaczył, że jest zadowolony nie tylko z wyników spółki-matki, ale całej grupy.

Adam Góral: wyniki Asseco Poland będą lepsze od oczekiwań analityków

„Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy w III kwartale. Wydaje się, że będzie on dla nas lepszy, niż można się tego było spodziewać na początku roku" – powiedział Góral w wywiadzie dla ISB. Dodał, że w III kwartale na wyniki grupy nie wpłyną żadne wydarzenia jednorazowe. Takie odpisy negatywnie zaważyły na wyniku za II kwartał, który i tak okazał się zgodny z rynkowym konsensusem – skonsolidowany zysk netto wyniósł 109,9 mln zł wobec 109,0 mln oczekiwanych przez analityków ankietowanych przez ISB.

„Bardzo satysfakcjonująca jest również postawa naszych spółek w innych krajach" – zaznaczył Góral. Dodał, że wprawdzie na wyniki niektórych z nich wpływa kryzys gospodarczy, który np. na Bałkanach (gdzie działa notowane na GPW Asseco South Eastern Europe-ASEE) objawił się z opóźnieniem, to i tak spisują się dobrze.

„ASEE zarabia już duże pieniądze, a w innych regionach – dzięki akwizycjom - też jesteśmy dobrze przygotowani, żeby skorzystać na ożywieniu gospodarczym. Gdybyśmy biernie na nie czekali, nie byłoby to możliwe" – podkreślił prezes Asseco Poland. Poinformował też, że Asseco Germany w najbliższym okresie powinno podpisać duży kontrakt, który zwielokrotni liczbę jego licencji.

W I poł. 2010 roku Asseco Poland miało 205,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 176,45 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1452,36 mln zł wobec 1417,35 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Góral: wyniki Asseco Poland będą lepsze od oczekiwań analityków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl