SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Dunajski i Adam Kasprzyk na czele biura prasowego Grupy Energa, odchodzi Krzysztof M. Załuski

Andrzej Dunajski został dyrektorem biura prasowego Grupy Energa, a Adam Kasprzyk - rzecznikiem prasowym firmy. Zastąpili na tych stanowiskach, odpowiednio Krzysztofa M. Załuskiego i Urszulę Drukort-Matiaszuk.

Od lewej: Andrzej Dunajski i Adam Kasprzyk Article

Poprzednio Andrzej Dunajski od kwietnia do lipca br. był kierownikiem redakcji informacji i publicystyki w TVP Gdańsk. Wcześniej przez 12 lat pełnił funkcję rzecznika prasowego Kasy Krajowej SKOK. W latach 1990-2000 pracował m.in. w „Dzienniku Bałtyckim” oraz „Wieczorze Wybrzeża”, zajmował się m.in. dziennikarstwem śledczym.

Adam Kasprzyk od września 2015 roku pracował w Polskim Radiu Koszalin, gdzie był dyrektorem programowym i dyrektorem ds. rozwoju i studia telewizyjnego. Wcześniej przez 7 lat był trójmiejskim korespondentem stacji TVN24, pracował też m.in. w TV Puls, RMF FM oraz w ośrodkach TVP w Gdańsku i Szczecinie.

Przez ostatnie pięć miesięcy rzecznikiem prasowym Gupy Energa była Urszula Drukort-Matiaszuk, która nadal będzie pracowała w biurze prasowym firmy. Dyrektorem tego biura był natomiast Krzysztof M. Załuski (nie podano jego dalszych planów zawodowych).

Na początku lutego br. Krzysztof M. Załuski w oświadczeniu ostro skrytykował pytania dziennikarza trójmiejskiej redakcji „Gazety Wyborczej” dotyczące uroczystego zawierzenia Grupy Energa Opatrzności Bożej. - Nie jest wykluczone, że jego alergiczna reakcja na manifestację wiary środowiska pomorskich energetyków nie miała wiele wspólnego z motywem działania Zmotoryzowanych Oddziałów Milicji Obywatelskiej sprzed trzech dekad - napisał Załuski o dziennikarzu „GW”. Ten wytknął Załuskiemu m.in., że biuro prasowe Grupy Energa nie odpowiedziało na przesłane pytania, a w oświadczeniu błędnie napisano o taniejących akcjach Agory, wydawcy „GW”.

Na początku marca br. prezesem Grupy Energa został Daniel Obajtek, a wiceprezesem - Alicja Klimiuk. Wiceprezesami firmy są też Jacek Kościelniak (od stycznia br.) i Grzegorz Ksepko (od lutego ub.r.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Dunajski i Adam Kasprzyk na czele biura prasowego Grupy Energa, odchodzi Krzysztof M. Załuski

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Kolejna roszada w ramach tzw. dobrej zmiany.
23 8
odpowiedź
User
swojak
z dziennikarstwa do PR, to cel większości ludzi siedzących w branży - i na tym polega w naszym kraju ten zawód. Niestety.
13 9
odpowiedź
User
Energoman
Pan Załuski był kompetentny na stanowisku w Enerdze. Zobaczymy jak nowi się sprawdzą. Co do Pana Dunajskiego mam obawy ale zobaczymy.
22 10
odpowiedź
User
wiedzma
Adaś , to bardzo przyzwoity człowiek. Dobry dziennikarz. Dlaczego dał się kupić ?
14 12
odpowiedź
User
Tytus
Taka Krótka ławka żeby brać dziennikarza tvn24 na rzecznika albo ktoś czegoś nie dopatrzył. A Dunajski to nie dziennikarz tylko lobbysta że skoków. Będzie jazda jak się Bierecki dorwie do kasy spółek skarbu państwa.
20 9
odpowiedź