SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Sawicki w radzie nadzorczej Justtag ma wesprzeć ekspansję zagraniczną

Do rady nadzorczej firmy Justtag, należącej do kontrolowanej przez Łukasza Wejcherta Grupy Dirlango, dołączył Adam Sawicki, w przeszłości m.in. prezes T-Mobile Polska, GTS Central Europe i Netii oraz członek zarządu AmRest.

Adam SawickiArticle

Jako przewodniczący rady nadzorczej Adam Sawicki ma wesprzeć zarządzających Justtag m.in. w globalnym rozwoju firmy. Dotychczas spółka nie miała rady nadzorczej, jedynym członkiem jej zarządu od połowy 2016 roku jest Tomasz Chłodecki.

- Justtag należy do grupy najbardziej obiecujących firm z sektora advertising technologies. Analityka, na której opiera swój rozwój, jest jedną z najbardziej zaawansowanych na rynku, co doceniają także globalne korporacje i koncerny, coraz częściej korzystające z rozwiązań Justtag. Teraz spółka dojrzała do tego, by szerzej wdrożyć jej technologie także poza granicami Polski - opisuje Sawicki.

Adam Sawicki ostatnio, od października 2017 do lipca br., był członkiem zarządu AmRest, spółki zależnej AmRest Holding. Odpowiadał za nadzór nad procesami związanymi z cyfryzacją grupy, a także rozwojem technologii oraz serwisu PizzaPortal, który w sierpniu br. AmRest sprzedał właścicielowi aplikacji Glovo za 35 mln euro (z czego 5 mln euro w formie earn-out).

Od czerwca 2015 do marca 2017 roku Sawicki był prezesem T-Mobile Polska, a od czerwca 2014 do maja 2015 roku jako prezes i dyrektor generalny Netii.

Wcześniej Adam Sawicki pracował jako dyrektor generalny i prezes Ruch Internet (w latach 2011-2012) i jako prezes GTS Central Europe (w latach 2008-2011). Ponadto pełnił stanowiska kierownicze w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), pracując w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Polsce i na innych rynkach telekomunikacyjnych w Europie Centralnej. Z branżą nowych technologii jest związany od prawie 20 lat.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Nieczęsto zdarza się, by młode, technologiczne firmy z Polski przyciągały na swój pokład menedżerów tak dużego kalibru. Liczę, że jego wszechstronne, międzynarodowe doświadczenie i technologiczna wiedza pomogą nam rosnąć jeszcze szybciej niż dotychczas - mówi o Sawickim Tomasz Chłodecki, CEO Justtag Group.

Justtag oferuje KoalaMetrics i JustWIFI

Do Justtag należą dwie kluczowe usługi. JustWIFI to system emisji reklam użytkownikom darmowych sieci wi-fi działający m.in. na największych lotniskach w Polsce, w pociągach Grupy PKP i placówkach Poczty Polskiej. Natomiast KoalaMetrics (przejęte przez firmę w połowie 2017 roku) oferuje w modelu software as a service narzędzie do pomiaru efektów kampanii internetowych także poza siecią.

Na początku br. część udziałów Justtag przejął Deutsche Telekom (właściciela m.in. sieci T-Mobile) poprzez swój inkubator technologiczny hubraum. Zapowiedziano, że środki od nowego inwestora przyspieszą ekspansję zagraniczną firmy.

Według danych z KRS w ub.r. firma zanotowała 3,31 mln zł przychodów i 631,3 tys. zł straty netto, wobec 2,92 mln zł przychodów i 13,7 tys. zł straty rok wcześniej.

Justtag należy do grupy kapitałowej Dirlango kontrolowanej przez Łukasza Wejcherta, w przeszłości m.in. prezesa Onetu i udziałowca Grupy ITI. Do Dirlango należą też Grupa Netsprint i iTaxi oraz kupiony wiosną ub.r. pakiet akcji platformy zakupowej Wish.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Sawicki w radzie nadzorczej Justtag ma wesprzeć ekspansję zagraniczną

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Http
Wygląda sympatycznie, ale nieszczególnie długo wytrwał na dowolnym ze stanowisk. Trochę dziwne.
odpowiedź