SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Słomka i Zygmunt Miernik protestowali przed siedzibą KRRiT w sprawie niewpuszczania ich do „Studio Polska”

W czwartek, pod siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji protestował Adam Słomka i Zygmunt Miernik wraz z grupką wspierających ich osób. Ich manifest miał być aktem sprzeciwu wobec zakazu wstępu, jaki otrzymali do „Studio Polska” TVP Info.

Article

Adam Słomka nie jest wpuszczany do „Studia Polska” od kilku miesięcy. Przyczynił się do tego m.in. incydent z wydania programu w połowie października ub.r. Wtedy Rafał Lipski z Inicjatywy Polskiej stwierdził, że został kopnięty przez siedzącego w rzędzie za nim mężczyznę z grupy zwolenników Adama Słomki. Mężczyzna trzymał plakat wyborczy Słomki. Magdalena Ogórek i Jacek Łęski poprosili go, aby wyszedł ze studia, ale ten nie chciał tego zrobić. Prowadzący zwrócili się do Adama Słomki, żeby przekonał swojego sympatyka. Słomka nic nie zrobił, a mężczyznę musieli wyprowadzić ochroniarze.

Z kolei na początku br. w jednym z odcinków „Studia Polska” w TVP Info zwolennik Adama Słomki zakłócił dyskusję. Musieli go wyprowadzić ochroniarze. Prowadzący Magdalena Ogórek i Jacek Łęski wyjaśnili, że właśnie z powodu takiego zachowania Słomka i jego sympatycy nie są zapraszani do programu.

Manifestacja pod KRRiT

W czwartek, pod siedzibą KRRiT protestował Adam Słomka oraz Zygmunt Miernik, a także grupa ich sympatyków. Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski miał wysłuchać postulatów organizatorów pikiety, którzy protestowali przeciwko ograniczaniu im swobody wypowiedzi poprzez zakaz udziału w audycji, otwartej dla publiczności.

Witold Kołodziejski miał przekazać zgromadzonym, że skład zapraszanych gości do studia TVP pozostaje „całkowicie w obszarze autonomicznych decyzji nadawcy i KRRiT nie ma możliwości ingerencji”. Miał zapewnić, że KRRiT prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, w zakresie swoich ustawowych kompetencji.

Działacze opozycji antykomunistycznej

Adam Słomka i Zygmunt Miernik w przeszłości działali w opozycji antykomunistycznej. W ostatnich latach głośno było o nich w związku z wyrokami za incydenty podczas rozpraw w procesie przywódców PRL odpowiadających za stan wojenny. W styczniu 2012 roku grupa kierowana przez Słomkę na sali sądowej skandowała „Mordercy”, „Na Białoruś!”, „Hańba” i pokazywała zdjęcia ofiar stanu wojennego. Sąd ukarał za to Adama Słomkę 14 dniami aresztu. Z kolei w grudniu 2015 roku Słomka na posiedzeniu Trybunału Konstytucyjnego pojawił się z hasłem „Zdekomunizować sądy!”.

Natomiast Zygmunt Miernik w 2013 roku rzucił tortem w sędzię zaraz po tym, jak ogłosiła ona zawieszenie procesu Czesława Kiszczaka dot. stanu wojennego. Miernik w pierwszej instancji został skazany na dwa miesiące więzienia, a sąd drugiej instancji podwyższył tę karę do 10 miesięcy.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. średni udział TVP Info w rynku oglądalności wyniósł 3,425 proc., wobec 3,834 proc. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Słomka i Zygmunt Miernik protestowali przed siedzibą KRRiT w sprawie niewpuszczania ich do „Studio Polska”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl