SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adamina Sajkowska reporterką sejmową Polsat News

Na antenie Polsat News zadebiutowała Adamina Sajkowska. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że dołączyła do Wojciecha Dąbrowskiego i Bartłomieja Maślankiewicza, którzy w ostatnich latach najczęściej przygotowywali relacje na żywo z Sejmu.

Adamina Sajkowska (fot. Polsat News) Article

Sajkowska jest związana z Telewizją Polsat i Polsat News od 2015 roku. Od kilku lat pracuje też w Sejmie jako producentka, ale wcześniej nie przygotowywała live’ów. Dotychczas zasilała swoją pracą nie tylko kanał informacyjny, ale także wszystkie wydania „Wydarzeń”.

Podczas  pracy w Polsacie Sajkowska była edytorką, producentką serwisów informacyjnych, „Wydarzeń 18:50”, producentką i wydawcą programu publicystycznego „Graffiti”, który w 2018 roku trafił na główną antenę Polsatu.

Reporterzy sejmowi Polsat News

Reporterka studiowała Dziennikarstwo i Komunikację Społeczna na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Dziennikarstwo i Medioznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Odbyła praktyki w Radiu Eska Szczecin oraz staż w „Dzień dobry TVN”.  Krótko była też związana z „Gazetą Wyborczą”, gdzie w dziale wideo produkowała program Doroty Wysockiej Schnepf.  

Wojciech Dąbrowski rozpoczął pracę w Polsat News w październiku 2018 roku, przeszedł z Polskiego Radia. Wcześniej był związany z Radiem Radom, Radiem Plus i Radiem Wawa, współpracował też z Telewizją Puls.

Kilka miesięcy później, w styczniu 2019 roku, pracę w Polsat News rozpoczął Bartłomiej Maślankiewicz, który wcześniej pracował w TVP Info i TV Republika. Z kanałem informacyjnym Polsatu jest też związana jego żona Małgorzata Świtała, która także była związana z Telewizją Polską.

Z danych Nielsena wynika, że w kwietniu 2023 roku Polsat News miał 1,52 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: Adamina Sajkowska reporterką sejmową Polsat News

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pio
,,Producentka Wydarzen" - to tak sie teraz ,,rysi" w Wydarzeniach nazywa?
16 11
odpowiedź
User
lort
Jaka producentka " Wydarzeń" znowu? Adamina nie zmyślaj.
15 7
odpowiedź
User
benio
Deal życia, rysiować prawie 10 lat żeby zostać lajferem 😄😄😄
12 5
odpowiedź