Kanał Newsmax Polska ma ruszyć pod koniec czerwca. Do redakcji dołączyły kolejne osoby z przeszłością w Telewizji Polskiej. Menedżerką ds. produkcji została Agnieszka Bielas, która wcześniej przez ponad 17 lat pracowała przy Woronicza.
Zajmowała tam stanowiska m.in. producentki w Agencji Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych, odpowiadała także za produkcję w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Była także reporterką TAI.
Jednym z dziennikarzy w Newsmax jest także Maciej Chudkiewicz, który był związany z TVP w latach 2018 - 2025. Prowadził programy na antenie łódzkiego oraz warszawskiego oddziału, był m.in. jednym z gospodarzy magazynu informacyjnego "Łódzkie Wiadomości Dnia" czy odpowiadał za audycję publicystyczną "Twój wybór".
Byli w TVP, dziś w Newsmax
Wcześniej przez prawie 10 lat był związany z "Tygodnikiem Solidarność" jako zastępca redaktora naczelnego. Od lat pracuje także jako wykładowca akademicki w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Za produkcję w Newsmax Polska odpowiada także Beata Krasicka, związana z TVP od 1997 roku. Współtworzyła m.in. Telewizję Biełsat jako zastępczyni dyrektora ds. programowych. Jest także fundatorką i członkinią Rady Fundacji Strefa Solidarności.
Wcześniej informowaliśmy, że w Newsmax pracują także mający przeszłość w TVP m.in. Szymon Alaba (były reporter Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego), Katarzyna Adamiak-Sroczyńska (kierowała programem "Pytanie na śniadanie" w TVP2), Stanisław Jegliński, (TVP World) czy Patryk Głażewski (TVP Info).












