SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adobe przedstawia Creative Cloud

Podczas konferencji Max 2011, firma Adobe zaprezentowała Adobe Creative Cloud, nową inicjatywę, która ma skupiać światową społeczność twórców.

Adobe przedstawia Creative Cloud

Adobe Creative Cloud będzie miejscem, w którym specjaliści zyskają dostęp do aplikacji przeznaczonych na komputery stacjonarne i tablety oraz do usług twórczych, a także będą mogli udostępniać swoje prace.

Równolegle z Adobe Creative Cloud zaprezentowano nowy zestaw aplikacji Adobe Touch, służących do tworzenia treści na tabletach. Będą one wykorzystywać usługi dostępne w środowisku rozproszonym (Cloud), które umożliwią udostępnianie plików i wyświetlanie ich na wielu typach urządzeń, a także przesyłanie prac do pakietu Adobe Creative Suite CS5.5.

Centralnym elementem wprowadzanego środowiska Adobe Creative Cloud jest zestaw narzędzi Adobe Touch, dzięki którym tablety mają stać się integralną częścią procesu twórczego. Adobe Creative Cloud umożliwi przeglądanie, udostępnianie i synchronizowanie plików utworzonych za pomocą pakietu Adobe Creative Suite i aplikacji Adobe Touch. Twórcy będą dysponować 20 GB pamięci masowej w chmurze.

Na początku 2012 roku rozwiązanie Adobe Creative Cloud będzie obejmować następujące elementy:

- Aplikacje: dostęp do narzędzi zawartych w pakiecie Adobe Creative Suite, a także do sześciu aplikacji Adobe Touch. Oferta będzie obejmować narzędzia przeznaczone na komputery stacjonarne, m.in. Photoshop, InDesign, Dreamweaver, Premiere Pro i After Effects;
- Usługi: pakiet Adobe Digital Publishing Suite w wersji Single Edition do tworzenia interaktywnych publikacji na tabletach, poziom aplikacji Adobe Business Catalyst do tworzenia stron internetowych i zarządzania nimi, a także możliwość wykorzystania czcionek dostępnych w środowisku rozproszonym do projektowania stron internetowych dzięki technologii uzyskanej przez firmę Adobe po przejęciu firmy Typekit Inc.;
- Społeczność: funkcje ułatwiające prezentowanie i udostępnianie prac oraz pomysłów kolegom z całego świata, a także forum oferujące informacje zwrotne i inspiracje.

Szczegóły dotyczące cen rozwiązania Adobe Creative Cloud i rozszerzonych funkcji dostępnych w nim aplikacji, usług i społeczności zostaną opublikowane na początku listopada 2011 r.

Adobe zapowiada, że w dalszym ciągu będzie oferować wszystkie narzędzia twórcze jako programy autonomiczne, w tym edycje pakietu Adobe Creative Suite oraz poszczególne produkty, takie jak Photoshop, Illustrator, InDesign i Dreamweaver.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adobe przedstawia Creative Cloud

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl