SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Adopcja na odległość"

Artyści wspierają program Caritas Polska i TVP

Na wszystkich antenach TVP oraz na stronach www.tvp.pl widzowie TVP mogą zobaczyć teledysk z piosenką "Pokonajmy fale" z udziałem największych gwiazd polskiej estrady. Teledysk zrealizowała TVP na rzecz programu "Adopcja na odległość" poświęconego dzieciom - ofiarom tragedii w Azji. "Pokonajmy fale" to także tytuł koncertu charytatywnego, który odbędzie się 6 lutego w Warszawie.

Piosenka została napisana i nagrana specjalnie na rzecz programu "Adopcja na odległość", a jej twórcy i wykonawcy zrzekli się swoich honorariów. Autorem muzyki jest Romuald Lipko a słów - Jacek Cygan. Wśród wykonawców są: Felicjan Andrzejczak, Małgorzata Bednarz, Monika Brodka, Krzysztof Cugowski, bracia Piotr i Wojtek Cugowscy, Ewelina Flinta, Artur Gadowski, Patrycja Gola, Anna Maria Jopek, Halina Jawor, Kayah, Paweł Kukiz, Grzegorz Markowski, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Grzegorz Skawiński, Urszula, Michał Wiśniewski, Zbigniew Wodecki. W nagraniu uczestniczyła także "Budka Suflera" w składzie: Łukasz Pilch - gitara, Mirosław Stępień - gitara basowa, Piotr Kominek i Romuald Lipko - instrumenty klawiszowe, Tomasz Zeliszewski - perkusja, Anna Patynek - instrumenty perkusyjne. Reżyserem teledysku jest Grzegorz Sadurski, a producentem muzycznym - Mirosław Stępień.

Teledysk będzie emitowany kilka razy dziennie na antenach Telewizji Polskiej. Podczas emisji prezentowany będzie numer telefonicznej linii TP 0-300 200 110 i numer SMS-owy 7174 (w sieciach Era GSM, IDEA i Plus GSM), za pośrednictwem których widzowie będą mogli wpłacać pieniądze na rzecz ofiar.

Pieniądze na program zbierane będą także podczas koncertu charytatywnego, zorganizowanego w niedzielę 6 lutego 2005 r. przez TVP, Caritas Polska i Miasto Stołeczne Warszawa na Placu Teatralnym w Warszawie. W koncercie weźmie udział kilkudziesięciu polskich artystów, a prowadzić go będzie wspólnie niemal 60 gwiazd Telewizji Polskiej. Przed każdą piosenką inna para prezenterów opowie krótką historię dotyczącą konkretnej osoby bądź zdarzenia związanego z  tragedią w Azji. Koncert będzie transmitowany w telewizyjnej "Dwójce".

 "Adopcja na odległość" to długofalowy program pomocy dzieciom - ofiarom katastrofy w południowo-wschodniej Azji, którego organizatorem jest Caritas Polska, a partnerem medialnym - Telewizja Polska. Za pośrednictwem programu można objąć opieką konkretne dziecko, wpłacając na jego rzecz stałą kwotę dowolnej wysokości. By to zrobić, należy wypełnić deklarację znajdującą się na stronach www.caritas.pl i przesłać ją na adres: Caritas Polska, Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa. "Adopcja na odległość" to również akcja zbierania pieniędzy na budowę i utrzymanie domów dziecka w krajach dotkniętych katastrofą. Pieniądze na ten cel przekazywać można dzwoniąc na podane wyżej numery oraz przez wpłaty na konto Caritas Polska: PKO BP S.A. I/O Centrum w Warszawie, 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem: "Azja - Adopcja na odległość".

Do dnia 29 stycznia 2005 roku dzięki "Adopcji na odległość" opiekunów znalazło 460 dzieci; zadeklarowana kwota pomocy wynosi 1 mln 300 tysięcy złotych. W sumie na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Azji Caritas zebrał już 8 mln 100 tys zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Adopcja na odległość"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl