SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adrianna Szubielska-Malińska z MKiDN członkiem rady nadzorczej Radia Olsztyn

Członkiem rady nadzorczej Radia Olsztyn decyzją Rady Mediów Narodowych została Adrianna Szubielska-Malińska. Wcześniej pracowała w Ministerstwie Kultury - na stanowisko rekomendował ją wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

Article

Rada Mediów Narodowych w głosowaniu korespondencyjnym zdecydowała o powołaniu Adrianny Szubielskiej-Malińskiej, dotychczas radczyni prawnej w Departamencie Własności Intelektualnej i Mediów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stanowisko członkini zarządu Radia Olsztyn.

Trzy głosy za jej kandydaturą oddali członkowie związani z PiS: przewodniczący Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk, wstrzymał się Grzegorz Podżorny, a Juliusz Braun był przeciwny.

Pismo z propozycją kandydatury Adrianny Szubielskiej-Malińskiej z MKiDN wystosował minister kultury Piotr Gliński. Nie podoba się to Juliuszowi Braunowi, który zauważył, że nie istnieją żadne podstawy prawne, by to szef resortu rekomendował kandydata.

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński na stanowisko członka rady nadzorczej Radia Olsztyn zarekomendował.- W mojej ocenie pani Adrianna Szubielska-Malińska posiada wiedzę i doświadczenie w pracy w radzie nadzorczej – napisał Piotr Gliński do Krzysztofa Czabańskiego, szefa Rady Mediów Narodowych.

Rada Mediów Narodowych składa się z pięciu członków: jej szefa Krzysztofa Czabańskiego, posłanki PiS Joanny Lichockiej, europosłanki PiS Elżbiety Kruk, Grzegorza Podżornego (z rekomendacji Kukiz’15) oraz Juliusza Brauna (z rekomendacji PO).

 

 

Dołącz do dyskusji: Adrianna Szubielska-Malińska z MKiDN członkiem rady nadzorczej Radia Olsztyn

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl