SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aero2 stawia na współpracę z Polkomtelem

Aero2, spółka zależna funduszu NFI Midas i Polkomtel, operator sieci Plus, zawarły umowę, na mocy której obie firmy będą wzajemnie korzystać z posiadanej przez siebie infrastruktury telekomunikacyjnej.

Aero2 stawia na współpracę z Polkomtelem

Podpisana umowa określa zasady współpracy Aero2 i Polkomtela polegającej na umożliwieniu wykorzystywania przez każdą ze stron infrastruktury telekomunikacyjnej drugiej firmy oraz wzajemnym świadczeniu przez spółki usług na potrzeby prowadzonej przez siebie działalności telekomunikacyjnej.

Na podstawie umowy spółki zobowiązały się do świadczenia na rzecz partnera usług typu SITE, RAN oraz opcjonalnie Transmisji SITE. Dzięki zawartej umowie zarówno Aero2, jak i Polkomtel, będą mogły montować urządzenia telekomunikacyjne na stacjach bazowych należących do drugiej strony, bądź zlecać sobie bezpośrednio usługi telekomunikacyjne.

>>> Adam Kuriański, prezes Aero2: rozwój sieci dzięki Polkomtelowi (wideo)

Świadczenie poszczególnych usług będzie się odbywało na podstawie pisemnych zamówień. Szacunkowa wartość pierwszego zamówienia Aero2 na usługi RAN, które będą świadczone przez okres 5 lat, osiągnie 144,5 mln zł.

Porozumienie ma pozwolić obu firmom na znaczne obniżenie kosztów oraz istotne zwiększenie tempa rozbudowy sieci telekomunikacyjnej poprzez wspólne wykorzystywanie posiadanej przez Aero2 i operatora sieci Plus infrastruktury, w tym stacji bazowych. Dodatkowo ma pozwolić na optymalizację technologiczną obu sieci oraz zapewnienie za ich pośrednictwem lepszej jakości usług telekomunikacyjnych dla odbiorców końcowych każdej ze stron. Współpraca ma jednocześnie przyczynić się do zwiększenia powierzchni kraju, na terenie której będzie można świadczyć usługi przesyłu danych w technologii LTE/HSPA+.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aero2 stawia na współpracę z Polkomtelem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl