SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aflofarm ruszył z przetargiem mediowym, budżetu broni Starcom

Firma farmaceutyczna Aflofarm Farmacja Polska przegląda oferty domów mediowych pod kątem obsługi mediowej kampanii zlecanych do telewizji. Budżetu klienta broni należący do Publicis Media dom mediowy Starcom.

Article

Aflofarm zazwyczaj co dwa-trzy lata prowadzi przegląd oferty domów mediowych. Podobnie jest w tym roku. Jak przekazał serwisowi Wirtualnemedia.pl Maciej Bartosik z działu PR firmy, zaproszenie zostało wysłane do kilku agencji mediowych. Ze względu ma klauzulę poufności firma nie podaje ich nazw.

Obsługi budżetu tego klienta broni Starcom. Agencja ta pozyskała Aflofarm do współpracy pod koniec 2015 roku przejmując tego klienta od Mindshare Polska (GroupM).Obsługę firmy rozpoczęła na początku 2016 roku.

Zwycięska agencja zostanie wybrana jeszcze w listopadzie br. Będzie pracować dla Aflofarmu od początku 2019 roku. Zajmie się przede wszystkim planowaniem i zakupem mediów do kampanii firmy w telewizji. W pozostałych mediach reklamy kupowane są we własnym zakresie przez dział marketingu Aflofarmu.

Kreacją reklam marek leków OTC i suplementów diety Aflofarmu zajmuje się wewnętrzny dział tej firmy. Niektóre z nich budzą wątpliwości różnych instytucji. W lipcu br. np. Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał spółce wycofanie reklam Lipomalu i Neosine Forte uznając, że wprowadzają one w błąd. Z kolei w lutym br. UOKiK zganił firmę za reklamę Magmisiów stwierdzając, że pokazani w niej pedagog szkolny i małe napisy mogą być mylące.

W listopadzie ub.r. ten UOKiK nałożył na pabianicką spółkę 26 mln zł kary za reklamy suplementów diety Renopuren Zatoki sugerujących, że to leki a nie suplementy diety .

Aflofarm od kilku lat jest największym reklamodawcą w polskich mediach. Niezmiennie zajmuje pozycję lidera pod względem wydatków reklamowych na media tradycyjne i tv (bez internetu). Utrzymuje pierwsze miejsce, mimo że od kilku miesięcy zmniejsza w skali roku budżet reklamowy średnio o kilka proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aflofarm ruszył z przetargiem mediowym, budżetu broni Starcom

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Sralutan Farmacja Polska.
11 10
odpowiedź