SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agata Młynarska o nowym szefie TVP2: nominacja polityczna, która oznacza koniec Dwójki jaką znamy

Marcin Wolski jest satyrykiem, osobowością mediów, ale mam wątpliwość, czy potrafi zarządzać telewizją. To jest tak jakby znakomity piłkarz miał zostać prezesem klubu piłkarskiego: inne kompetencje i nie każdy się do tego nadaje - ocenia Agata Młynarska, dziennikarka i producentka, przez 17 lat związana z TVP2.

Agata Młynarska, fot. TVP Article

Nominacja Marcina Wolskiego na dyrektora TVP2 oznacza nowy kierunek rozwoju tej anteny, taki, którego ja nie potrafię sobie wyobrazić. Ale istnieje takie stare telewizyjne powiedzenie: widz jest cierpliwy, wszystko zniesie, a zarząd ma prawo nominować, kogo chce. Pytanie tylko, gdzie przebiega granica cierpliwości widza. Na razie widać, że widownia wciąż odpływa.

Z perspektywy 17 lat pracy w Dwójce mogę powiedzieć, że pracowałam w tej antenie w czasach jej największej chwały i największych sukcesów. TVP2 budowana była zawsze jako stacja rodzinna, niezaangażowana politycznie, natomiast bardzo zaangażowana w sprawy kultury. Stacja ta miała zawsze na wysokim poziomie rozrywkę, filmy i seriale, publicystykę, reportaż czy programy dla dzieci. Dwójka z ogromnym zapałem pracowała na miłość widza, a kiedy odchodziłam notowała znakomite wyniki.

Dyrektorami współczesnych mediów powinni być ludzie, którzy mają doświadczenie w zarządzaniu nowoczesnymi stacjami telewizyjnymi. Kierowanie anteną to nie jest tylko nadawanie kierunku merytorycznego, bo od tego są szefowie redakcji i producenci. Szef anteny powinien przede wszystkim posiadać umiejętność poruszania się po rynku medialnym, umiejętność tworzenia ramówki, bycia blisko wszystkich trendów, zarządzania ogromnymi i kosztownymi projektami, tworzenia stabilnej, lecz zarazem radzącej sobie z konkurencją stacji. Każdy dyrektor musi znać mechanizmy, które rządzą nowoczesną telewizją. Nie tylko mieć rynkową intuicję i „wyczucie” widza, ale także znakomicie organizować pracę w zespole.

Pan Marcin Wolski jest satyrykiem, osobowością mediów, ale czy potrafi zarządzać telewizją? Tu mam wątpliwość. To jest tak jakby znakomity piłkarz miał zostać prezesem klubu piłkarskiego. Są to inne kompetencje i nie każdy się do tego nadaje. Tym bardziej, że doświadczenie zawodowe pana Wolskiego stawia go raczej wśród tych, którzy powinni spoglądać z boku, doradzać, czy być mentorem. Natomiast przekazanie mu zarządzania w TVP, a zwłaszcza w Dwójce, która utraciła widza przez brak kompetentnego kierownictwa, uważam za odważną decyzję zarządu. Jeśli mielibyśmy wskazać teraz dyrektora, który wyprowadzi Dwójkę z oglądalnościowego dna, to Marcin Wolski nie byłby człowiekiem pierwszego wyboru. Nie mam wątpliwości, że powołanie go ma charakter głównie polityczny.

Nominacja Marcina Wolskiego oznacza koniec Dwójki jaką znamy; ta antena w dzisiejszym kształcie już się skończyła. A jaka będzie teraz TVP2 - trudno mi powiedzieć.


Agata Młynarska - dziennikarka i producent kreatywny, ostatnio w TVP1 prowadziła program codzienny „Świat się kręci”. Była szefową zespołu nowych projektów Telewizji Polsat oraz prowadzącą programów z udziałem dzieci (m.in. „Dzień kangura” i „Eureko - ja to wiem”) emitowanych w Polsacie. W latach 1990–2006 związana z TVP2.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agata Młynarska o nowym szefie TVP2: nominacja polityczna, która oznacza koniec Dwójki jaką znamy

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
to kiedy TVP2 osiągnie wynik 4 proc.?
43 20
odpowiedź
User
janusz cebulak
Cóż, nie jej klimaty, nie jej strona barykady, nie uważa go za godnego nominacji. Na razie wstrzymam się z osądami Wolskiego. Nie jestem zwolennikiem tego wyboru, lepiej żeby pozostał satyrykiem (już pomijam jakiej opcji, ale jakoś mu to wychodziło) ale skoro już go wybrano to trzeba czekać, patrzeć. Czy będzie upadek czy wzlot? Daję mu pół roku, może zaskoczy pozytywnie.
31 27
odpowiedź
User
przemek
Mieszane uczucia,o ile Wolskiego bardzo cenię,lubię podziwiam itd...i wiem,że o wiele lepiej zna się na organizacji i tworzeniu takich projektów,ramówek,kanałów,programów radiowych tv.etc.niż się myśli...trochę mnie to dziwi,ale ok.zobaczymy;prawda taka,że nie ma co nie wiadomo czego oczekiwać,to pub.kanał,zważywszy,że pozostałe są tematyczne,a nie mamy 4 5 6 ogolnopolskich kanałów nietematycznych wielu rzeczy zrobić nie można,ale wiele można;oczywiscie zaraz się zacznie parada artykułów,że dwójce spadło najbardziej,bardziej niż wszystkim kanałom tvp,którym też spadło najbardziej...że dany program obejrzało ___tylko5mln osób anie 49. skargi,w myśl:nnie nasi,nie mówią tego co my chcemy i tego co tamci mówili do końca zeszłego roku,to znaczy,że trza skarżyć się na nich i ich i w ogóle nie ma demokracji i polityczne media...wiadoo,normalna procedura obrońców demokracji;pani ekspertka już się wypowiedziała,paru innych też,pewnie dalej będą pytanie wszyscy,którzy nie lubią,nienawidzą pisu i Wolskiego,nie znają go i nie cenią w ramach opini ekspertów rynku itd...ciekawe,czy czeka nas 4 ty.czy tylko 40 art.na różnych portalach tego typu.Trzeba uważnie to oddzielać od faktów i oceniać po owocach lub ich braku.Ciekawy jestem bardzo jak rozwiąże sprawę rozrywki w takim kanale i jak bardzo będzie chciał się okazać łagodny ok...a na jak odważne i krytykowane decyzje się zdecyduje..a może praktycznie żadnych zmian nie będzie,przejmie to co Chmiel robił,ktory teraz dostał bardzo odpowiedzialną ważną pracę,oby się tam sprawdził i nie zniechęcił się,jeden i drugi zresztą;tego na ile chodziło o przegrupowanie,zwolenników Wolskiego,przeciwników Chmiela,a na ile to tylko bredzenie nagonka typowa dla obrońców demokracji hahahadobrych hahahaniezależnych mediów...nie wiem,zdecydowanie za malo wiem;mamnadzieje jednak,że to kwestia jedynie jeszcze lepszego wykorzystania potencjału.NO i że szefowie nie będą się zmieniać co parę dni,tygodni,miesięcy;choć jak trzeba...a wiadomo jak źle,gdy ktoś wiele lat czymś,kimś źle zarządza...wtedy chcemy jak najszybszych zmian.A wracajac...koniec dwójki jaką znamy powiada pani expert?o nieba,jak ja na to czekałem...ale serio,może się bardzo zdziwić,rozczarować...a czy uzna to,czy też jej się uroi,że one są...to już nie mnie przewidywać.
19 22
odpowiedź
User
przemek
Prawda też jest taka,że sposród niechetnych obecnej wladzy,czy władzom obecnych mediów,czy tych,co piany dostają,etc...jej programy i treści przekazywane przez lata,z -ami i +ami różnymi jakkolwiekby je oceniać,o wiele bardziej były strawne niż większości tamtych,i lepsze mniej bardziej;mmnie nie przeszkadzały,co nie znazy,że to jest kryterium czy mają być czy nie.:) gdyby nie te jej wpisy z ostatnich miesięcy i wypowiedzi...znacznie gorsze ot produkowanych przez nią programów i prowadzonych...moje zdanie na jej temat byłoby dużo lepsze,choćnigdy za wysoko jej nie oceniałem.Kto wie,może się pospieszyła,co teraz zrobi jak dostanie propozycję pracy np.w 2?:) ale pewnie była właśnie...pewna,że nie,albo uprzedziła ten niemoralny ruch,który czyniłby jak i niemoralny dylemat,ją beneficjentką a nie ofiarą i bojowniczką...kobieto nie idź tą drogą jeszcze nie jest za późno,tak myślę a też na podstawie tego co wyrzygują z siebie inni bojownicy...
20 22
odpowiedź
User
przemek
a i tvp2 wymagała od lat duzo mniejszych zmian niż jedynka;pytanie czy w ogóle większośc widzów oczekuje,że będzie to wreszcie kiedyś inna tv niż serialoturniejowotv..albo raczej tv m jakm w barwach nieszczęść.I co oni powiedzą,jeśli one,w co coś wątpięale...mooże...będą;co oni na to,oczywiscie pomijając niezwykle wiarygodne dane typu:największy spadek tvp2 od bitwy pod Racławicami,do wyników oglądalności z czasu bitwy pod grundwaldem jakby pewnie rzekł nasz Ryszard P. juz niewiele brakuje...
Ciekawe kiedy tego typu ludzie będą zmuszeni w końcu przyznać,że wysoka oglądalnosć nie świadczy o jakosci...w końcu będą musieli,jak wyjdzie na jaw wysoka oglądalność tego czy innego zwalczanego dz.czy programu jego.
13 17
odpowiedź