SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agata Sądel szefową Matterkind CEE, w Polsce zastąpił ją Marcin Zieliński

Agata Sądel, dotychczas head of Matterkind (Mediabrands) w Polsce, awansowała na nowo utworzone stanowisko head of Matterkind dla całego regionu CEE (Europy Środkowej i Wschodniej). Zarządzanie polskim zespołem Matterkind powierzono Marcinowi Zielińskiemu.

Agata SądelArticle

Stanowisko, które objęła Sądel to nowa funkcja w strukturach Mediabrands i Kinesso. Jej awans związany jest z rozwojem oferty programatycznej Matterkind w regionie CEE, w tym przede wszystkim z powołaniem kilku hubów klienckich i kompetencyjnych.

Agata Sądel odpowiada za wprowadzanie na nowe rynki rozwiązań, usług i produktów stworzonych w oparciu o dane. Jej nowa rola umożliwi wzrost kompetencji, wymianę wiedzy oraz optymalne wykorzystanie zasobów Matterkind w regionie CEE. Obecnie Matterkind zatrudnia ponad 100 osób, w tym 70 proc. pracuje w Polsce.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Matterkind CEE operacyjnie podlega Monice Bronowskiej, CEO Mediabrands CEE. - Pod kierunkiem Agaty silnie rozwinęliśmy ofertę HUB-ową. Obecnie posiadamy wszelkie kompetencje i możliwości, aby w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy stworzyć rozwiązania, które zapewnią holistyczną i jakościową obsługę programatyczną dla klientów międzynarodowych. – mówi Monika Bronowska.

Globalnie Matterkind działa w strukturach Kinesso. W swoich rozwiązaniach komunikacyjnych wykorzystuje zaawansowane, autorskie narzędzia analityczne oraz bazy danych o konsumencie (Acxiom). We wdrożeniach na kluczowych rynkach (Polska, Węgry, Rumunia i Czechy) Agatę wesprze Bartosz Owczarczyk, audience & measurement lead, ekspert w dziedzinie danych i analityki.

Nowa, regionalna szefowa Matterkind z firmą związana jest od 2020 roku. Wcześniej, po stronie Huawei, odpowiadała za komunikację marki w kanale digital. Pracowała również w Publicis Groupe i GroupM.

Awans Marcina Zielińskiego

Na dotychczasowe stanowisko Agaty Sądel awansował Marcin Zieliński, który przez ostatnie kilkanaście miesięcy pracował jako manager zespołu obsługującego klienta Johnson & Johnson w ramach HUBu Matterkind (7 rynków w regionie CEE).

- Rynek polski odgrywa kluczową rolę w rozwoju spółki. To tu wyznaczamy standardy merytoryczne i jakościowe, aby później móc adaptować je na pozostałych rynkach, uwzględniając ich lokalne aspekty. Jestem przekonana, że Marcin z sukcesem poprowadzi zespół oraz klientów, szczególnie w tym bardzo wymagającym marketingowo czasie – mówi Agata Sądel.

Od samego początku swojej kariery zawodowej Marcin Zieliński jest ściśle związany z segmentem reklamy programatycznej. Swoje doświadczenia zdobywał pracując w spółkach tj. Adexon, Infinity Media, GroupM oraz Yieldbird (Grupa Agora). Dzięki temu ma szeroką wiedzę i umiejętności w obszarach min. Ad operations, analizy danych, buy-side oraz sell-side świata mediów biddowalnych, a także w akceleracji procesów i wdrożeń technologicznych w organizacjach.

Matterkind to nowa marka IPG, globalnie działająca w ramach Kinesso, mediowego i marketingowo – technologicznego ramienia holdingu. Oferta Matterkind skoncentrowana jest na tworzeniu rozwiązań bazujących na spersonalizowanych kanałach komunikacji, nastawionych na zaangażowanie konsumentów oraz na realizację biznesowych KPI klientów.

Dołącz do dyskusji: Agata Sądel szefową Matterkind CEE, w Polsce zastąpił ją Marcin Zieliński

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maxus
Brawo Agata!
odpowiedź