SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agencje social mediowe tworzą grupę roboczą - z IAB lub SAR

Kilkanaście najważniejszych w Polsce agencji social mediowych sformowało grupę roboczą. Wspólnie chcą wypracować standardy marketingu społecznościowego we współpracy z IAB Polska lub SAR-em.

Agencje social mediowe tworzą grupę roboczą - z IAB lub SAR

W skład grupy roboczej skupionej wokół social marketingu weszli przedstawiciele agencji 180heartbeats, brand karma, CheeseCat, Ciszewski Internet, Euro RSCG, faceAddicted, Facebook NOW (ARBOinteractive), Heureka, Livebrand, MintMedia, Nobagames (Redefine), Ostryga, Pride & Glory, Socializer i Tribe Guru.

Razem zamierzają usprawniać komunikacji z Facebookiem na temat produktów reklamowych serwisu, uwiarygodniać agencje marketingu społecznościowego oraz pracować nad promocją i regulacją mediów społecznościowych. Grupa chce m.in. opracować definicję mediów społecznościowych i social marketingu oraz stworzyć kodeks dobrych praktyk dotyczących społeczności, także w zakresie obsługi klienta.

– Utworzenie grupy roboczej składającej się z przedstawicieli największych agencji social media w Polsce to bardzo dobry krok w kierunku uporządkowania tego dynamicznego rynku – przekonuje Łukasz Misiukanis, właściciel agencji Socializer. – Naszym głównym celem jest opracowanie kodeksu dobrych praktyk w działaniach social marketingu, a także ustandaryzowanie procedur komunikacji zarówno z wydawcami i klientami, ale niewykluczone, że włączymy się również w działania edukacyjne – zapowiada.

W pierwszym spotkaniu grupy social marketingowej uczestniczyli też przedstawiciele IAB Polska i SAR. – Rozważamy dołączenie do grupy roboczej IAB lub stworzenie klubu w strukturach SAR-u – mówi Erwin Wilczyński z agencji Tribe Guru. – Szukamy organizacji, pod której „szyldem” będziemy w stanie dotrzeć do szerszego grona odbiorców, tym samym realizować nasze cele w sposób bardziej efektywny. Obie organizacje przedstawiły korzyści wynikające ze współpracy z nimi. Decyzję, z którą z nich nawiążemy współpracę, podejmiemy w najbliższym czasie – dodaje

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agencje social mediowe tworzą grupę roboczą - z IAB lub SAR

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anmato
Tak jak w SEO, również w SM standardy nie przyjmą się.
8 8
odpowiedź
User
Ups
Ani jednego użytkownika, klienta lub wydawcy w grupie, już ja widzę te standardy przygotowane przez pracodawców forumowych spamerów.
8 8
odpowiedź