SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Anielska odchodzi z Muratora i Time, nowym prezesem Renata Krzewska

Agnieszka Anielska zrezygnowała z funkcji prezesa spółek Murator i Time i rozstaje się z Grupą ZPR. Nowym prezesem obu firm została Renata Krzewska. Do zarządu Muratora dołączył też Marek Białek.

Agnieszka Anielska

Agnieszka Anielska

- Moja misja w Muratorze i Grupie Radiowej Time się skończyła. Dziękuję panu Zbigniewowi Benbenkowi i ekipie zarządzającej za te wspólne lata. Wierzę, że nasze drogi zawodowe jeszcze się przetną, a tymczasem życzę Muratorowi i Time’owi coraz więcej reklam i coraz więcej wiernych słuchaczy, czytelników i widzów - mówi Agnieszka Anielska. Prezesem Muratora i Time Anielska była od jesieni 2004 roku (w tej drugiej spółce była też dyrektorem generalnym). Wcześniej była dyrektorem zarządzającym i dyrektorem operacyjnym w G+J Polska.

- Dziękuję bardzo Agnieszce Anielskiej za tych prawie 9 lat wspólnej pracy. Wiele wspólnie zdziałaliśmy. Szczególnie wspominam wyciągnięcie z opresji 'Super Expressu'. W ciągu ostatnich lat firma znacznie się rozwinęła - rozszerzyliśmy działalność na Ukrainę, kupiliśmy lub otworzyliśmy wiele stacji radiowych, rozpoczęliśmy działalność telewizyjną, znacząco wzrosły nasze aktywa internetowe. Bardzo za to dziękuję i życzę Agnieszce Anielskiej wielu sukcesów w jej kolejnych projektach. Jestem pewien, że Renata Krzewska, doskonale znająca naszą grupę, na stanowisku prezesa obu firm sprosta nowym, postawionym jej wyzwaniom - mówi Zbigniew Benbenek, prezes rad nadzorczych Muratora i Time oraz główny akcjonariusz ZPR.

Renata Krzewska, która objęła funkcję prezesa Muratora oraz prezesa i dyrektora generalnego Time, dotąd była wiceprezesem i dyrektorem generalnym Muratora (dalej sprawuje tę drugą funkcję). W zarządzie Time nie zasiadała, a dyrektorem generalnym tej spółki był Leszek Kozioł. Ponadto w ramach zmian do zarządu Muratora powołany został Marek Białek. Przejmuje on obowiązki Konrada Łaskiego, który przestanie zasiadać w zarządzie tej spółki. Białek pozostaje jednocześnie dyrektorem biura reklamy wydawnictwa.

Konrad Łaski pozostaje wiceprezesem zarządu w spółkach Time i IDMnet, a także nadal będzie pełnić obowiązki dyrektora handlowego w Grupie Radiowej Time i odpowiadać za sprzedaż korporacyjną oraz działania agencyjne w grupie ZPR. Ponadto odpowiadać będzie za sprzedaż reklam w kanałach telewizyjnych Polo TV i Eska TV, gdzie wkrótce zostanie powołany na członka zarządu.

Skład zarządu spółki Murator po zmianach wygląda następująco: prezes zarządu i dyrektor generalny - Renata Krzewska, wiceprezesi: Ewa P. Porębska, Tomasz Szakiel, Katarzyna Białek, Małgorzata Golińska, Ewa Lampart, Marek Białek.

Do zarządu Grupy Radiowej Time wchodzą zaś: prezes zarządu i dyrektor generalny - Renata Krzewska, wiceprezesi: Leszek Kozioł, Konrad Łaski, Bogusław Potoniec, Tomasz Szakiel, Katarzyna Białek, Piotr Cichocki.

Renata Krzewska związana jest z Muratorem od 1994 roku. Początkowo nadzorowała projekt powstawania wydawnictw informacyjnych w sektorze pism o tematyce budowlanej. W latach 1997-2001 pełniła funkcjęzastępcy dyrektora handlowego. Od 2001 roku była dyrektorem zarządzającym w kluczowym dla Muratora obszarze produktów z dziedziny budownictwa i architektury. Od 2010 pełni funkcję dyrektora generalnego spółki Murator. Ponadto wchodzi w skład zarządu spółki Murator EXPO, rady nadzorczej spółek WM Murator Projekt oraz Lemon Records. Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Uzyskała tytuł MBA w programie prowadzonym przez Politechnikę Warszawską wspólnie z paryską HEC School of Management, London Business School, Norwegian School of Economics and Business Administration.

Marek Białek rozpoczął pracę w Muratorze w 2006 roku, obejmując stanowisko dyrektora biura reklamy wydawnictwa. Od 2010 roku łączy te obowiązki z funkcją prezesa zarządu w spółce Media Express. W latach 2002 – 2006 był dyrektorem działu rozwoju sprzedaży w Domu Prasy Regionalnej Mediatak. Absolwent Wydziału Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Konrad Łaski związany jest z Grupą ZPR od 2009 roku. Karierę zawodową rozpoczął w CR Media Consulting. Z firmą rozstał się w 2002 roku jako zastępca dyrektora sprzedaży. W latach 2002-2009 był dyrektorem sprzedaży krajowej w Grupie Radiowej Agora. Ukończył SGH, na kierunku Finanse i Bankowość.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Anielska odchodzi z Muratora i Time, nowym prezesem Renata Krzewska

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wpc
Nie tyle misja Agnieszki się skończyła, co skończyła się jej kreatywność i pomysły. Musiała odejść - płaczu po tym fakcie nie będzie.
odpowiedź
User
olo
to dlatego w Majstrze bylo jak udekorowac sciane w kwiatki
a nie bylo jak zrobic gzyms w technologii sufitu podwieszanego
w oparciu o plyty g-k Norgips przy uzyciu odpowiednich stelazy
i masy szpachlowej Nidagips ?
odpowiedź
User
alunia
jak widze koledzy z pracy sie ucieszyli
ze maja szanse na stolek ,a wiedza jak wyglada mlotek ?
odpowiedź
User
very good
to odejście to good news
odpowiedź
User
były kolega z pracy
Oj, byście tego nie żałowali.
odpowiedź