SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Kamińska wybrana na wiceprezesa Polskiego Radia

Dotychczasowa dyrektor Jedynki Polskiego Radia Agnieszka Kamińska została decyzją Rady Mediów Narodowych w poniedziałek powołana na członka zarządu publicznej rozgłośni. Prezesem pozostaje Andrzej Rogoyski.

Agnieszka Kamińska, fot. Polskie RadioAgnieszka Kamińska, fot. Polskie Radio

W poniedziałek, 23 grudnia br. odbyło się posiedzenie Rady Mediów Narodowych. Jej członkowie wyrazili zgodę na powołanie Agnieszki Kamińskiej na członka zarządu Polskiego Radia. Za opowiedziały się trzy osoby, a dwie wstrzymały się od głosu.

Wniosek w tej sprawie złożył prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, który zwrócił się z prośbą do przewodniczącego Rady Krzysztofa Czabańskiego o rozszerzenie porządku obrad o punkt dotyczący „rozpatrzenia propozycji zmian w zarządzie Polskiego Radia w związku z wnioskiem prezesa PR o poszerzenie jego składu”.

W piśmie do którego treści dotarliśmy szef PR pisał: - Pani Agnieszka Kamińska dała się poznać w krótkim czasie jako bardzo dobry i sprawny dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, tak od strony programowej, jak i redakcyjno-zarządczej. Uzupełnienie zarządu o panią Agnieszkę Kamińską pozwoli mi na jeszcze sprawniejsze zarządzanie Polskim Radiem, zwłaszcza w części programowej - uzasadnił Andrzej Rogoyski.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański wyliczył w poniedziałek, że Agnieszka Kamińska jako wiceprezes będzie nadzorowała wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia, Informacyjną Agencją Radiową, portal internetowy nadawcy, biuro programowe, pion promocji oraz archiwum.

Kamińska od prawie roku szefową radiowej Jedynki

Agnieszka Kamińska została szefową Jedynki Polskiego Radia w lutym 2019 roku. Od marca 2018 roku do stycznia 2019 była wiceszefową Polskiego Radia 24. Wcześniej przez 12 lat była związana z Telewizją Polską jako wydawca i redaktor prowadząca programy historyczne. W swojej karierze była związana m.in. z „Uważam Rze Historia”, „Rzeczpospolitą”, TVP3 Białystok i Polskim Radiem Białystok.

Większość głosów w Radzie Mediów Narodowych ma troje polityków PiS: przewodniczącym jest były poseł tej partii Krzysztof Czabański, a członkami posłanka Joanna Lichocka i europosłanka Elżbieta Kruk. Ponadto w RMN są Juliusz Braun (wskazany przez PO) oraz Grzegorz Podżorny (z rekomendacji Kukuz '15).

Poprzednio członkiem zarządu Polskiego Radia był Mariusz Staniszewski, został wybrany w lutym 2017 roku w konkursie przeprowadzonym przez Radę Mediów Narodowych. Odwołano go w marcu br., według nieoficjalnych informacji z powodu rozbieżności zdań z Andrzejem Rogoyskim. We wrześniu Staniszewski został prezesem państwowej firmy Techfilm.

W 2018 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec ub.r. nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

W okresie od września do listopada br. udział Jedynki pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat spadł o 0,5 pkt. proc. do 5,7 proc.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Kamińska wybrana na wiceprezesa Polskiego Radia

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Doubts
Nic co PIS robi nie jest ani wiarygodne ani uczciwe..... Nic. Ciekawe ile PIS ma takich "banasiów" ....
odpowiedź
User
\˚ㄥ˚\
Specjalista prawa kanonicznego i logopeda dopiero nam radio tworzą, tylko jak kasę dla siebie i swoich wyprowadzić. Sluchalnosc spada, programy jadem pluja wobec wszystkiego co nie PiS. Wobec zeszłorocznego na plusie w tym roku deficyt.. Zwolniliscie fachowców zastępując poslusznymi PiSowi .To jest radio publiczne na poziomie radiowęzła zakładowego.
odpowiedź
User
ebro
Ludzie, trzymajcie mnie !!!
odpowiedź