SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejna osoba wraca z Radia 357 do Trójki

Z internetowym Radiem 357 żegna się Agnieszka Obszańska, wraca do Programu III Polskiego Radia. - Podjęłam decyzję o zmianie i wsparciu Trójki w jej odbudowie - stwierdziła.

Agnieszka Obszańska, fot. Polskie RadioAgnieszka Obszańska, fot. Polskie Radio

O swoim rozstaniu z Radiem 357 Agnieszka Obszańska poinformowała we wpisie na grupie facebookowej dla patronów tej stacji. 

- Chciałabym, aby Państwo jako pierwsi dowiedzieli się, że podjęłam decyzję o zmianie i wsparciu Trójki w jej odbudowie. A nie  była to decyzja prosta, bo Słuchacze i Słuchaczki to sól radia, a społeczność 357 jest po prostu wyjątkowa - stwierdziła.

CZYTAJ TEŻ: Trójka wprowadza zmiany w ramówce. Wraca znana audycja

Podziękowała im za wszystkie reakcje, komentarze i maile. - Każda „zwrotna” daje poczucie, że ta praca jest doceniana i ma sens,  szczególnie jeśli dotyczy kultury, a to fascynujący i jednocześnie  wymagający teren - podkreśliła. Zaznaczyła, że z Radiem 357 będzie związana jeszcze w kwietniu.

Agnieszka Obszańska w Radiu 357 przez ponad 3 lata

Na antenie Radia 357 Agnieszka Obszańska prowadziła dwie autorskie audycje. - Przez trzy lata w „Obszarach” przeprowadziłam setki  rozmów dłuższych i krótszych, pytałam, mapowałam kulturę w dużych  miastach, mniejszych miejscowościach, szukałam jej tam, gdzie jest  intrygująca i wartościowa wkładając w to całą swoją wiedzę i pasję - dziękuję, że w tym ze mną byliście- dzieląc się cennymi spostrzeżeniami i  uwagami. Choć to tylko godzina w tygodniu, to starałam się nakreślić,  jak najszerszą perspektywę - opisała.

- Nieco krócej, ale nie mniej intensywnie  fikaliśmy wspólnie w „Fikandzie”, ta audycja to szaleństwo na wielu  poziomach, dziękuję za każdy wspólny „fik”! - dodała.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Agnieszka Obszańska w radiowej Trójce pracowała już do 2020 roku. Współtworzyła m.in. audycje „Teren Kultura” i „Radiowy Dom Kultury”. Ze stacją pożęgnała się, po 13 latach pracy, w maju 2020 roku, gdy po odwołaniu notowania listy przebojów wygranego przez piosenkę Kazika “Twój ból jest lepszy niż mój” z rozgłośni odeszła spora grupa wieloletnich dziennikarzy.

- Walczyłam do końca, bo wiem też, że radio publiczne - mądre, inteligentne, ciekawe, wypełnione autorskimi treściami, bez pędu za tym, co najbardziej popularne i "klikalne" - ma moc. Tej mocy Trójka nie straciła dzisiaj, wczoraj, pół roku temu. To był proces, który obserwowałam i któremu starałam się sprzeciwiać w miarę moich możliwości i narzędzi, którymi dysponowałam ja i zespół. Nie wystarczyło, choć energią mogłabym napędzić niejedną elektrownię - stwierdziła.

Wcześniej Obszańska była związana z Radiem Łódź.

Powroty do Trójki z Radia 357 i Nowy Świat

Od połowy stycznia szefową Trójki jest Agnieszka Szydłowska, wcześniej związana ze stacją przez kilkanaście lat (odeszła wiosną 2020 roku, w ostatnich latach współpracowała m.in. z newonce.radiem). W pierwszeuj połowie lutego wicedyrektorem Trójki został Michał Nogaś, wrócił do rozgłośni po ponad sześciu latach pracy w „Gazecie Wyborczej” i 3,5 roku współpracy z Radiem Nowy Świat.

CZYTAJ TEŻ: Urodziny radiowej Trójki. Stacja ogłasza listę koncertów

Stanowisko sekretarza redakcji stacji objął Adam Sobieraj (w miejsce Roberta Kosickiego), a jego zastępcą został Mateusz Tomaszuk, który wrócił do rozgłośni po kilku miesiącach przerwy. Niedawno do stacji wrócił Katarzyna Borowiecka, w ostatnich latach związana z Radiem 357, obejmując stanowisko szefowej redakcji słowa. Z Radia 357 do Trójki przechodzi też Kuba Jonczyk. Natomiast kilka dni temu o swoim powrocie z Radia 357 do Trójki poinformowała reporterka Anna Dudzińska.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Trójka miała 2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,2 proc. rok wcześniej

Dołącz do dyskusji: Kolejna osoba wraca z Radia 357 do Trójki

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WP
Dzięki WP i Panu Patrykowi Słowikowi wiemy, że Panowie Paweł Majcher oraz Juliusz Kaszyński ,,wrócili" do Polskiego Radia za pomocą firmy obsługującej GAZPROM. Będzie wesoło.
odpowiedź
User
KenIshii
To jest cudowny prezent na urodziny trojki. Bardzo brakowaly Obszany w publicznym radiu. Radiowy Dom Kultury znowu zyje i ozywi naftalinową antene. Welcome Back Dear Obszana
odpowiedź
User
Aaa
Ale odświeżyła Szydłowska PR3. Brak słów a przeklina nie chce
odpowiedź