SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora chce mieć cztery nowe kanały telewizyjne. Jaka tematyka?

Grupa Agora poinformowała, że wystartowała we wszystkich czterech konkursach na nadawanie kanałów na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Bartosz Hojka, prezes Agory Article

Spółka przedstawiła projekty cztery uniwersalnych kanałów - stacji o profilu filmowo-rozrywkowym, interaktywnym, lifestylowym oraz lokalno-samorządowym.

- Jako jedna z największych spółek medialnych w Polsce, obecna we wszystkich segmentach rynku medialnego mamy wszelkie niezbędne kompetencje, by przygotować jakościową i autorską ofertę dla widzów telewizji naziemnej, a jednocześnie spełnić założenia strategiczne związane z rozwojem działalności Agory na rynku telewizyjnym - mówi Bartosz Hojka, prezes Agory.

Agora wraz z Kino Polska TV kontroluje już jeden kanał nadający w naziemnej telewizji cyfrowej - to stacja filmowo Stopklatka TV obecna na pierwszym multipleksie. W sierpniu br. jej udział w rynku wyniósł 0,93 proc.

Przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na nadawanie czterech kanałów na MUX-8 zakończyło się w piątek 18 września br. Tak jak Agora cztery stacje chce uruchomić na tym multipleksie Grupa ZPR Media. Trzy wnioski złożyła Telewizja Polsat, po dwa - Kino Polska TV i Telewizja Puls, a po jednym kanale chcą uruchomić Wirtualna Polska, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej i Superstacja. W konkursie startuje też Discovery Networks, ale nie ujawnia, ile wniosków złożyła (więcej na ten temat).

Wysokość opłaty koncesyjnej za udzielenie jednej koncesji na 10 lat wyniesie 12,9 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora chce mieć cztery nowe kanały telewizyjne. Jaka tematyka?

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ta
Jeden kanał w całości wypełni ją-ją-jąkanie się Szechtera. Drugi ścieki z Czerskiej, trzeci kłamstwa a czwarty hejt na Polskę.
37 46
odpowiedź
User
mm
"Jaka tematyka?" Jak to jaka? Znając profil Agory to o żydach, problemach żydów, martyrologii żydowskiej itp.
38 45
odpowiedź
User
opek
1. antysemityzm polakow, 2. promocja Zydow, 3. promocja multikulti, 4. niszczenie chrzescijanstwa i hejt na Kosciol.
39 46
odpowiedź
User
agorak
Jeszcze by się przydał kanał o gejach, transwestytach i innych takich dziwolągach.
32 21
odpowiedź
User
ex
Mimo że jestem wielkim przeciwnikiem Agory jej Gazety Wyborczej to wg. mnie powinni dostać choć jedną koncesję. Dlatego że posiadają tylko udziały w Stopklatka TV - stacja nie jest ich własnością w całości. Z tego powodu mając swój kanał będą mogli zaoferować fajną stację, tak samo jak Kino Polska TV - z tym wyjątkiem że do dziś mam żal do nich że przez ich głupotę musimy oglądać śmieciowe Polo TV.
17 22
odpowiedź