SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora kończy współpracę z Kubą Wojewódzkim i Mikołajem Lizutem z Rock Radia, część nadajników oddana Radiu Pogoda

Zarząd Grupy Radiowej Agory nie przedłużył kontraktu z Kubą Wojewódzkim i zakończył współpracę z Mikołajem Lizutem, jako redaktorem naczelnym Rock Radia - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. W niektórych miastach stację zastąpi w najbliższym czasie Radio Pogoda.

Kuba Wojewódzki i Mikołaj Lizut Article

- W związku z przekształceniem części Rock Radia w Radio Pogoda (to nie jest żart) nasza audycja „Książę i Żebrak”, w której ja byłem Księciem a Kędzior oczywiście Żebrakiem, dobiega końca. Z dniem 31 stycznia 2016 roku. Jak wszyscy się domyślają, mam mało Pogodne usposobienie. Teraz będzie mniej Wojewódzkiego a więcej Wodeckiego - napisał na Facebooku Kuba Wojewódzki. - Do usłyszenie gdzie indziej wkrótce - dodał.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, w poniedziałek zarząd Grupy Radiowej Agory zdecydował o nieprzedłużaniu kontraktu Wojewódzkiego, który w najbliższym czasie miał się skończyć. Ponadto funkcję redaktora naczelnego Rock Radia przestaje pełnić Mikołaj Lizut, zwolniono też kilku realizatorów.

Obowiązki szefa stacji przejęła Małgorzata Kierat-Tarczewska, która będzie podlegać Piotrowi Jaroszewskiemu, dyrektorowi stacji muzycznych Grupy Radiowej Agora. Natomiast Mikołaj Lizut nadal będzie współpracował z inną rozgłośnią nadawcy - TOK FM, w której prowadzi cotygodniowy program „PIWO”. Ponadto w lutym w ramówce pojawi się jego kolejna audycja (dalszych informacji o niej Agora jeszcze nie podaje).

Mikołaj Lizut nie chciał na razie rozmawiać na ten temat, natomiast Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory, potwierdził nasze informacje. - Przez ostatnie dwa lata udało nam się wspólnie zrealizować wiele ciekawych pomysłów. Bardzo pozytywnie oceniamy tę współpracę, zdecydowaliśmy się jednak jej nie przedłużać i skupić na realizacji kolejnych, nowych projektów, które będą atrakcyjne dla naszych słuchaczy - skomentował nieprzedłużenie umowy z Kubą Wojewódzkim. W najbliższym czasie część nadajników Rock Radia z miast, w których emitowana jest stacja, ma być przekazane Radiu Pogoda, w które Agora chce teraz mocniej inwestować.

Audycja „Książę i Żebrak” w Rock Radiu jest nadawana od lutego 2014 roku od poniedziałku do czwartku w godz. 12-14. Z naszych informacji wynika, że do końca stycznia w tym paśmie emitowane będą powtórki. Ze stacją pod koniec ub.r. rozstał się już Mikołaj „Jaok” Janusz, który na potrzeby tej audycji przeprowadzał zabawne rozmowy telefoniczne.

„Książę i Żebrak” pojawili się w ramówce niedługo po tym, jak z początkiem stycznia 2014 roku dotychczasowe Radio Roxy przemianowano na Rock Radio. Oprócz nazwy zmieniono format muzyczny (na stricte rockowy) i zrezygnowano z audycji autorskich prowadzonych przez znanych muzyków.

Radio Pogoda zostało uruchomione przez Agorę w czerwcu ub.r. Stacja gra muzykę głównie z lat 40., 50. i 60., jest nadawana w Poznaniu, Krakowie i Opolu. W sierpniu ub.r. prezes Agory Bartosz Hojka deklarował, że spółka chce poszerzyć zasięg rozgłośni.

Z badania Radio Track wynika, że w czwartym kwartale ub.r. udział Rock Radia w rynku radiowym wyniósł 0,5 proc., a Radia Pogoda - 0,4 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora kończy współpracę z Kubą Wojewódzkim i Mikołajem Lizutem z Rock Radia, część nadajników oddana Radiu Pogoda

61 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
#dobra zmiana jakby rzekł Jacek Kurski ;)

oj dzieje się dzieje ;)
odpowiedź
User
Małża
Ciekawe czy KOD wyprowadzi ludzi na ulice w ich obronie?
odpowiedź
User
Roxy fan
W końcu! Kiedyś Roxy radio rządziło. Niestety chcieli zrobić skok na kasę i zmienili profil... Czekam jeszcze aż Polsat zrobi porządek w muzo.fm z audycją "Przepraszamy za usterki" lub z jego prowadzącymi. Wówczas będzie można tego radia słuchać.
odpowiedź
User
słuchacz
Może się w końcu nauczą, że radio jest od muzyki, a nie od polityki!
odpowiedź
User
Donpedro
Agora chyba krótko z kaską jest skoro Wojewódzkiego i Lizuta zwolnili. Albo Agora szuka pieniędzy na telewizję interaktywną ze wszystkimi zwolnionymi przez Kurskiego z Telewizji Partyjnej.
odpowiedź