SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora oferuje firmom sponsoring i mecenat cyfrowych subskrypcji „Gazety Wyborczej”

Klienci biznesowi „Gazety Wyborczej” (Agora) od kilku dni mogą korzystać z opcji sponsoringu prenumeraty cyfrowej dla swoich partnerów. - Ta oferta powstała z myślą o firmach i instytucjach szukających wyjątkowej formy gratyfikacji swoich kontrahentów - komentuje Joanna Kwas, szefowa biura reklamy „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl.

Obecna oferta prenumeraty cyfrowej "Gazety Wyborczej" Article

Rozwiązanie udostępniono klientom od 20 listopada. W zamyśle ma ono połączyć sprzedaż prenumeraty cyfrowej dla określonej grupy odbiorców z dodatkowymi korzyściami reklamowymi.

- Biuro sprzedaży „Wyborczej" stawia na rozwój produktów i usług dla biznesu w wariancie premium. Oferta sponsoringu prenumeraty cyfrowej powstała z myślą o firmach i instytucjach szukających wyjątkowej formy gratyfikacji swoich kontrahentów, klientów czy pracowników. Równocześnie jest to atrakcyjne i wyważone rozwiązanie reklamowe. Komunikacja marketingowa związana ze sponsoringiem prenumeraty cyfrowej prowadzona jest długofalowo, co pozwala budować pozytywne doświadczenia użytkownika z marką i zwiększać jej rozpoznawalność - mówi Joanna Kwas.

 

Klient sponsorując prenumeratę cyfrową dla wybranych przez siebie odbiorców, może też skorzystać z rozwiązań promocyjnych zarezerwowanych wyłącznie dla sponsora tej prenumeraty: brandingu i reklamy na formatach autopromocyjnych wydawcy. Są nimi np. wskazanie sponsora prenumeraty przed artykułem na Wyborcza.pl, w postaci dolnego paska umieszczonego na całej szerokości strony, lub treż opis sponsora pod tekstem, rozbudowany o możliwość przejścia do witryny internetowej klienta. Wszystkie rozwiązania zostały przystosowane do wyświetlania w wielu kanałach: na stronie internetowej tradycyjnej i mobilnej oraz w aplikacji „Gazety Wyborczej", w wersji na systemy operacyjne iOS i Android.
 
Klient decydujący się na nowe rozwiązanie otrzyma też osobną stronę na Wyborcza.pl, poprzez którą osoby obdarowane prenumeratą cyfrową będą mogły aktywować swój dostęp. Dodatkową możliwością dla firm i instytucji jest też mecenat: przekazanie dotacji na rzecz Fundacji „Gazety Wyborczej", dzięki której ta organizacja będzie mogła zakupić prenumeratę Wyborcza.pl m.in. studentom, pracownikom uczelni, bibliotek i innych podmiotów.

Na początku listopada br. liczba użytkowników mających wykupioną prenumeratę cyfrową „Gazety Wyborczej” przekroczyła 200 tys. W październiku br. portal Wyborcza.pl zanotował 7,81 mln użytkowników i 78 mln odsłon, a Wyborcza.biz - 1,18 mln użytkowników i 2,58 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 86 366 egz., po spadku o 8 proc. w skali roku.

W pierwszych trzech kwartałach br. wpływy ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” wzrosły w skali roku o 8,4 proc. do 72 mln zł, a ze sprzedaży reklam w niej zmalały o 10,4 proc. do 52,4 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora oferuje firmom sponsoring i mecenat cyfrowych subskrypcji „Gazety Wyborczej”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Icy
Samorządy są najlepszymi sponsorami...
17 1
odpowiedź
User
Agora
I tak lepiej zarabiają na sprzedawaniu popcornu w Heliosie niż na gazetach czy wydaniach cyfrowych.
15 0
odpowiedź
User
PaPA DIEGO... Nie ruszam TEGO;)
A może frytki do Tego;)?
5 1
odpowiedź
User
Rer
Gratyfijacja pracowników Drodzy pracownicy w tym roku zamiast premi świątecznej prenumerata GW
7 0
odpowiedź
User
formaldehyd
Już widzę te radosne komentarze na przerwie w robocie, dużo wykrzykników by padło,oj dużo....
1 0
odpowiedź