SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W grupie Agora przez kwartał ubyło 30 etatów

Na koniec marca br. zatrudnienie w grupie kapitałowej Agora wynosiło 2 247 etatów, o 30 mniej niż na koniec ub.r. Rok do roku wydatki firmy na wynagrodzenia zmalały o 11,8 proc.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe) Article

W ciągu roku stałe zatrudnienie w grupie Agora zmniejszyło się o 198 etatów (czyli 8,1 proc.), z 2 445 do 2 247.

- W największym stopniu na ten spadek wpłynęło zmniejszenie zatrudnienia etatowego w działalności prasowej Spółki oraz w segmencie Internet. Było ono niższe również w większości pozostałych obszarów działalności Grupy - opisano w sprawozdaniu firmy.

Jeśli chodzi o pion internetowy, wiosną ub.r. Agora zapowiedziała zwolnienia grupowe w spółce zależnej Goldenline. Po konsultacjach z pracownikami przeprowadzono program odejść dobrowolnych, w ramach którego z Goldenline pożegnało się 26 pracowników, czyli 80 proc. zespołu spółki.

11,8 proc. mniej na wynagrodzenia

Łączne wydatki grupy Agora na wynagrodzenia (także dla współpracowników) i inne świadczenia pracownicze wyniosły w zeszłym kwartale 72,3 mln zł, po spadku o 11,8 proc. z 82 mln zł rok wcześniej.

Procentowo zdecydowanie najbardziej takie koszty zmalały w pionie filmowo-książkowym - z 16,8 do 10,5 mln zł, czyli o 37,5 proc. To przede wszystkim konsekwencje zamknięcia kin Helios w związku z epidemią oraz ograniczenia działalności gastronomicznej.

W segmencie internetowym wydatki pracownicze zmniejszyły się - o 14,1 proc., z 13,5 do 11,6 mln zł. - Spadek tej pozycji kosztowej to głównie efekt ograniczenia zatrudnienia etatowego, przede wszystkim w spółkach Plan D Sp. z o.o. oraz Yieldbird, a także w grupie HRlink - opisano w sprawozdaniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Pion prasowy zanotował spadek kosztów pracowniczych o 5,7 proc. do 23 mln zł, co - jak wskazano w raporcie - wynika głównie z mniejszego zatrudnienia etatowego. W segmencie reklamy zewnętrznej wydatki na wynagrodzenia i świadczenia zmniejszyły się z 6,2 do 5,7 mln zł, czyli o 8,1 proc., w związku ze spadkiem premii wynikającym z niższej realizacji celów sprzedażowych.

Natomiast w pionie radiowym nastąpił spadek o 1,2 proc., z 8,6 do 8,5 mln zł.

Wydatki Agory 37 proc. w dół

Łączne koszty operacyjne grupy Agora w minionym kwartale wyniosły 195,5 mln zł, po spadku o 36,8 proc. rok do roku. Dużo mocniej niż na wynagrodzenia firma ograniczyła wydatki na usługi obce (o 48,9 proc. do 59,5 mln zł), zużycie materiałów i energii oraz wartość sprzedanych materiałów i towarów (o 41,9 proc. do 18 mln zł) oraz reprezentację i reklamę (o 46,3 proc. do 6,6 mln zł).

Ponadto bilansu firmy nie obciążyły żadne odpisy aktualizujące, które rok wcześniej wyniosły 21,4 mln zł.

W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy Agora zmalały rok do roku o 49,6 proc. do 146 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 47,1 do 59,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: W grupie Agora przez kwartał ubyło 30 etatów

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Panie Adamie M. proszę pozdrowić brata w tych nieciekawych czasach.
0 0
odpowiedź
User
los
Niby obcy ludzie a tak jakoś przyjemniej się robi.
0 0
odpowiedź
User
naród
Michnik, przeproś za brata!

To do Stefana oczywiście.
0 0
odpowiedź