SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora wybiera biuro Projekt Praga do wykonania renowacji siedziby

Agora rozstrzygnęła konkurs na plan rewitalizacji swojej warszawskiej siedziby, mieszczącej się przy ulicy Czerskiej 8/10. Spośród pięciu zgłoszonych prac wybrano ten autorstwa biura Projekt Praga.

Siedziba Agory, fot. materiały prasowe Article

Siedziba Agory została oddana do użytku w 2002 roku i od tamtego czasu nie była poddawana renowacji. Biurowiec o otwartej strukturze open space zaprojektowała pracownia Jems Architekci.

- W związku z dynamicznym rozwojem działań Grupy Agora i coraz szerszym wykorzystaniem nowoczesnych technologii w pracy naszych zespołów, konieczne staje się jednak wprowadzenie nowych rozwiązań aranżacyjnych, które pozwolą lepiej wykorzystać przestrzeń biurową i dopasować ją do aktualnych potrzeb pracowników - uzasadnia decyzję o renowacji Nina Graboś, dyrektor ds. korporacyjnych Agory.

Konkurs na projekt renowacji ogłoszono na początku lipca br. Prace od zainteresowanych firm wpłynęły 27 sierpnia. Ich przeglądu dokonał sąd konkursowy składający się z architektów budynku oraz przedstawicieli Agory. Zwyciężyła praca autorstwa biura architektonicznego Projekt Praga.

- Chcemy, aby nowa aranżacja naszego biura opierała się na koncepcji Activity Based Working, zgodnie z którą praca biurowa jest znacznie bardziej elastyczna niż kiedyś. Składa się bowiem z różnych czynności wykonywanych indywidualnie lub zespołowo, wymagających różnego stopnia koncentracji uwagi, nakładu czasu i zaangażowania otoczenia. Propozycja biura Projekt Praga, którą wybraliśmy w konkursie, najlepiej spośród zgłoszonych projektów realizuje to założenie. Ostateczna decyzje, w tym o terminie rewitalizacji oraz nakładach na nią, zapadną dopiero wtedy, kiedy wybrana przez nas koncepcja zamieni się w konkretny projekt architektoniczny - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Nina Graboś.

W pierwszym półroczu br. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek wpływów sprzedażowych netto o 8,1 proc. do 536,3 mln zł oraz 9,9 mln zł zysku netto (wobec 5,4 mln zł straty rok wcześniej). Wyniki EBITDA wyniósł zaś 33,9 mln zł zysku (wobec 60,3 mln zł zysku rok wcześniej), a w drugim kwartale br. - 2,4 mln zł straty (rok wcześniej było 31,4 mln zł zysku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora wybiera biuro Projekt Praga do wykonania renowacji siedziby

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XDDDD
> Sprzedaż na łeb na szyję, koniec umów z Ruchem, największe spadki sprzedaży w historii gazety, wizerunek gazety leży w gruzach od dawna, masowe zwolnienia
> EJ PANOWIE CHODŹCIE WYREMONTUJEMY SOBIE BUDYNEK
26 10
odpowiedź
User
res
"W związku z dynamicznym rozwojem działań Grupy Agora" że co?!?! Chyba: W związku z wyprzedażą ostatnich aktywów
30 11
odpowiedź
User
ala
"W związku z dynamicznym rozwojem działań Grupy Agora" że co?!?! Chyba: W związku z wyprzedażą ostatnich aktywów


Ten korpobełkot nie do ruszenia
28 10
odpowiedź
User
Konserwatywny Roman
Serio stać ich na remont? Hahahahaha, ale się uśmiałem. Może jak sprzedadzą pozostałe działki, budynki, zwolnią kolejne 100 osób to może tak. Chyba, że pieniążki sypnął pewien pan z zagranicy, niejaki George S. to już wszystko jest jasne.
12 9
odpowiedź
User
Remontują by wynająć
Parking sprzedany - teraz to.... ;)

Siwe łby (z góry) później wypłacą sobie dywidendy/nagrody i bedzie spox;)!
14 8
odpowiedź