SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora sprzedała nieruchomość w Warszawie za 11 mln zł

Agora za 11 mln zł netto sprzedała działkę z budynkiem w Warszawie. Firma uzasadnia, że nie wykorzystuje efektywnie tej nieruchomości na działalność operacyjną.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

Zawarta w środę transakcja dotyczy działki na warszawskiej Białołęce o numerze 133, obręb: 4-07-05, o powierzchni 0,4623 ha wraz ze znajdującymi się na niej budynkiem i budowlami przy ulicy Daniszewskiej.

Negocjacje w tej sprawie Agora zaczęła pod koniec listopada ub.r., a przedwstępną umowę sprzedaży podpisała 9 grudnia.

- Łączna kwota przychodów uzyskanych ze zbycia wszystkich aktywów w ramach tego procesu  wyniosła 11,0 mln zł netto, a pozytywny wpływ transakcji na wynik operacyjny Grupy Agora w pierwszym kwartale 2020 r. wyniesie ok. 6,6 mln zł - podała spółka w komunikacie giełdowym.

Zaznaczyła, że zdecydowała się na sprzedaż tej nieruchomości, ponieważ nie wykorzystuje jej efektywnie działalność operacyjną.

Agora sprzedała kilka nieruchomości i zamknęła dwie drukarnie

Jesienią 2016 roku Agora sprzedała swoją łódzką siedzibę za 9,7 mln zł. Zdecydowała się wynajmować w tym budynku mniejszą powierzchnię biurową

Natomiast w lutym 2018 roku za 27,65 mln zł zbyła nieruchomości w Gdańsku i Warszawie.

W połowie ub.r. firma zamknęła swoje drukarnie w Tychach i Pile oraz zwolniła 147 pracujących tam osób. Następnie zaczęła szukać kupców na zgromadzony tam sprzęt. - Na razie udało nam się sprzedać części do maszyn. Nie sprzedaliśmy całych, ponieważ koszt transportu jest tak duży, że odstrasza potencjalnych nabywców. Raczej nastawiamy się na sprzedaż części - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl w listopadzie ub.r. Grzegorz Kania, członek zarządu spółki.

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa Agora w ujęciu skonsolidowanym zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 13,3 proc. do 293,3 mln zł oraz 3,1 mln zł straty netto. Mocno wzrosły przychody firmy z kin Helios, AMS prasy i Next Film, a duży spadek nastąpił w pionie poligraficznym.

Agora chce przejąć resztę udziałów Eurozetu

W lutym ub.r. Agora za 130,7 mln zł kupiła 40 proc. udziałów Eurozetu (nadawcy m.in. Radia ZET), w ramach umowy zyskała też możliwość przejęcia do 2022 roku pozostałych 60 proc. jego udziałów od czeskiej spółki SFS Ventures.

O skorzystaniu z tej opcji Agora poinformowała we wrześniu, a miesiąc później skierowała stosowny wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Regulator decyzję w tej sprawie ma ogłosić w drugiej połowie 2020 roku, po przeprowadzeniu analizy rynku.

Ponadto jesienią 2018 r. i w czerwcu ub.r. Agora wzięła udział w dwóch rundach finansowania czeskiej spółki ROI Hunter zajmującej się marketingiem internetowym. W efekcie przejęła 24 proc. jej udziałów za ok. 4,4 mln euro. Natomiast w połowie lipca ub.r. należąca do Agory spółka AMS przejęła 60 proc. udziałów spółki Piano Group, operatora sieci MoveTV obejmującej ponad 900 ekranów w 191 klubach fitness w całej Polsce. Zapłaciła na razie 6,5 mln zł zaliczki.

W połowie marca Agora razem ze swoimi spółkami zależnymi AMS i Helios zaczęła negocjacje z konsorcjum banków dotyczące kredytu o wartości do 500 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora sprzedała nieruchomość w Warszawie za 11 mln zł

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asa
Co tu jeszcze sprzedać żeby na premie dla zarządu zarobić? A tacy byli przemądrzali
odpowiedź
User
Kav
To chyba działka na Białołęce, a nie na Mokotowie?
odpowiedź
User
sikor
Działka jest na Białołęce a nie na Mokotowie.
odpowiedź