SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora sprzedała nieruchomość w Warszawie za 11 mln zł

Agora za 11 mln zł netto sprzedała działkę z budynkiem w Warszawie. Firma uzasadnia, że nie wykorzystuje efektywnie tej nieruchomości na działalność operacyjną.

Siedziba Agory, fot. materiały prasowe Article

Zawarta w środę transakcja dotyczy działki na warszawskiej Białołęce o numerze 133, obręb: 4-07-05, o powierzchni 0,4623 ha wraz ze znajdującymi się na niej budynkiem i budowlami przy ulicy Daniszewskiej.

Negocjacje w tej sprawie Agora zaczęła pod koniec listopada ub.r., a przedwstępną umowę sprzedaży podpisała 9 grudnia.

- Łączna kwota przychodów uzyskanych ze zbycia wszystkich aktywów w ramach tego procesu  wyniosła 11,0 mln zł netto, a pozytywny wpływ transakcji na wynik operacyjny Grupy Agora w pierwszym kwartale 2020 r. wyniesie ok. 6,6 mln zł - podała spółka w komunikacie giełdowym.

Zaznaczyła, że zdecydowała się na sprzedaż tej nieruchomości, ponieważ nie wykorzystuje jej efektywnie działalność operacyjną.

Agora sprzedała kilka nieruchomości i zamknęła dwie drukarnie

Jesienią 2016 roku Agora sprzedała swoją łódzką siedzibę za 9,7 mln zł. Zdecydowała się wynajmować w tym budynku mniejszą powierzchnię biurową

Natomiast w lutym 2018 roku za 27,65 mln zł zbyła nieruchomości w Gdańsku i Warszawie.

W połowie ub.r. firma zamknęła swoje drukarnie w Tychach i Pile oraz zwolniła 147 pracujących tam osób. Następnie zaczęła szukać kupców na zgromadzony tam sprzęt. - Na razie udało nam się sprzedać części do maszyn. Nie sprzedaliśmy całych, ponieważ koszt transportu jest tak duży, że odstrasza potencjalnych nabywców. Raczej nastawiamy się na sprzedaż części - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl w listopadzie ub.r. Grzegorz Kania, członek zarządu spółki.

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa Agora w ujęciu skonsolidowanym zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 13,3 proc. do 293,3 mln zł oraz 3,1 mln zł straty netto. Mocno wzrosły przychody firmy z kin Helios, AMS prasy i Next Film, a duży spadek nastąpił w pionie poligraficznym.

Agora chce przejąć resztę udziałów Eurozetu

W lutym ub.r. Agora za 130,7 mln zł kupiła 40 proc. udziałów Eurozetu (nadawcy m.in. Radia ZET), w ramach umowy zyskała też możliwość przejęcia do 2022 roku pozostałych 60 proc. jego udziałów od czeskiej spółki SFS Ventures.

O skorzystaniu z tej opcji Agora poinformowała we wrześniu, a miesiąc później skierowała stosowny wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Regulator decyzję w tej sprawie ma ogłosić w drugiej połowie 2020 roku, po przeprowadzeniu analizy rynku.

Ponadto jesienią 2018 r. i w czerwcu ub.r. Agora wzięła udział w dwóch rundach finansowania czeskiej spółki ROI Hunter zajmującej się marketingiem internetowym. W efekcie przejęła 24 proc. jej udziałów za ok. 4,4 mln euro. Natomiast w połowie lipca ub.r. należąca do Agory spółka AMS przejęła 60 proc. udziałów spółki Piano Group, operatora sieci MoveTV obejmującej ponad 900 ekranów w 191 klubach fitness w całej Polsce. Zapłaciła na razie 6,5 mln zł zaliczki.

W połowie marca Agora razem ze swoimi spółkami zależnymi AMS i Helios zaczęła negocjacje z konsorcjum banków dotyczące kredytu o wartości do 500 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora sprzedała nieruchomość w Warszawie za 11 mln zł

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asa
Co tu jeszcze sprzedać żeby na premie dla zarządu zarobić? A tacy byli przemądrzali
59 27
odpowiedź
User
Kav
To chyba działka na Białołęce, a nie na Mokotowie?
25 0
odpowiedź
User
sikor
Działka jest na Białołęce a nie na Mokotowie.
27 0
odpowiedź
User
XX
Wyprzedaż sreber rodowych trwa. Ale przynajmniej będzie premia dla zarządu i rady nadzorczej!
34 19
odpowiedź
User
Jwch
Bankruci sprzedają co się da
31 19
odpowiedź