SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora ma umowę kredytową z Santanderem. Wartość: 67 mln zł, zabezpieczeniem – siedziba na Czerskiej

Spółka Agora poinformowała w czwartek, że zawarła umowę kredytu w rachunku bieżącym oraz kredytu refinansującego obecny kredyt, udzielony przez DNB Bank Polska. Łączna wysokości kredytów to 67 mln zł.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Article

Spółka informowała o rozpoczęciu negocjacji i uzgodnieniu wstępnych istotnych warunków umów kredytowych raportem bieżącym z 28 marca br. Zmiana podmiotu udzielającego finansowania Agorze wynika z wycofania się dotychczasowego kredytodawcy z działalności w Polsce. Podpisane umowy kredytowe zakładają, że spółka będzie dysponować kredytem inwestycyjnym w wysokości 32 mln zł z trzyletnim okresem spłaty, a także kredytem w rachunku bieżącym - w wysokości 35 mln zł z 2-letnim okresem dostępności.

Środki z kredytu mogą zostać wykorzystane na refinansowanie istniejącego kredytu terminowego w DNB Bank Polska oraz finansowanie bieżącej działalności gospodarczej.  

Zabezpieczenia przyznanego finansowania obejmują m.in. oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji przez spółkę i poręczycieli (są nimi: Grupa Radiowa Agory oraz Yieldbird), a także hipotekę ustanowioną na nieruchomościach położonych w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10 (główna siedziba spółki), przelew praw z polisy ubezpieczeniowej na powyższej nieruchomości, gwarancję Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach portfelowej linii gwarancyjnej PLG FGP zabezpieczoną wekslem in blanco (obejmującą 80 proc. kwoty kredytu w rachunku bieżącym), poręczenie udzielone przez spółki z Grupy Agora w wysokości 150 proc. kwoty kredytu, zastaw rejestrowy i finansowy na wybranych rachunkach bankowych Agory.

Ponadto w trakcie okresu finansowania spółka zobowiązana jest utrzymywać na określonym poziomie wskaźniki finansowe dotyczące wyniku EBITDA powiększonego o otrzymane dywidendy oraz uzgodnionego wskaźnika zadłużenia. Spółka i poręczyciele bez zgody banku nie mogą dysponować składnikami majątku trwałego, ustanawiać zabezpieczeń na majątku trwałym, zaciągać dodatkowych zobowiązań finansowych z wyjątkiem zadłużenia do limitu 10 mln PLN na prowadzenie bieżącej działalności oraz istniejącego zadłużenia na dzień podpisania umowy i zadłużenia dostępnego w ramach systemu cash pool.  

Agora bez zgody Santandera nie może m.in. zbyć udziału w spółkach wchodzących w skład jej grupy kapitałowej (AMS, Agora TC, Grupa Radiowa Agory, Yieldbird, Eurozet, Helios), sprzedać nieruchomości w Tychach, udzielać pożyczek oraz wypłacać dywidendy akcjonariuszom wcześniej, niż w 2023 r. Nie może też nabywać akcji, udziałów i papierów wartościowych poza obligatoryjnymi wykupami od spółek z grupy kapitałowej oraz dokonać przekształcenia, połączenia, podziału, likwidacji, zbycia przedsiębiorstwa, zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obciążenia go na rzecz osoby trzeciej lub istotnej zmiany przedmiotu działalności spółki.

W czwartym kwartale ub.r. grupa kapitałowa Agora przy wzroście przychodów o 56,7 proc. do 351,7 mln zł osiągnęła 24,2 mln zł zysku netto, to jej pierwszy kwartalny zysk netto od dwóch lat. Całoroczna strata netto holdingu zmalała ze 130,2 do 46,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Agora ma umowę kredytową z Santanderem. Wartość: 67 mln zł, zabezpieczeniem – siedziba na Czerskiej

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
W Toku
Spokojnie, Agora sobie poradzi, ale czy można to samo powiedzieć o folwarku made in media publiczne ?!
odpowiedź
User
Aron
Niech wszystko zainwestują w Wyborczą :_D
odpowiedź
User
Max
To na premie dla zarządu będzie
odpowiedź