SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter
Z ostatniej chwili

Agora sprzedała działki w Warszawie i Gdańsku za 27,65 mln zł, to poprawi jej wynik w tym kwartale o 13,9 mln zł

W poniedziałek Agora podpisała umowę przeniesienia prawa użytkowania wieczystego do działki przy swojej głównej siedzibie w Warszawie. Cena nieruchomości to 19 mln zł netto, a pozytywny wpływ transakcji na wynik operacyjny Agory w pierwszym kwartale br. wyniesie 8,3 mln zł. We wtorek firma sfinalizowała sprzedaż nieruchomości w Gdańsku za 8,65 mln zł

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

Sprzedana nieruchomość to niezabudowana działka o powierzchni 6 270 metrów kwadratowych położona przy ulicy Czerniakowskiej 85/87. Przedwstępną umowę jej sprzedaży podpisano w grudniu 2016 roku, a rok później zawarto przyrzeczoną warunkową umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego tej działki.

Transakcja została ostatecznie zrealizowana, ponieważ prezydent m.st. Warszawy nie skorzystała ze swojego prawa pierwokupu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości.

W drugiej połowie stycznia br. Agora zawarła warunkową umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości w Gdańsku, w których mieści się obecnie m.in. trójmiejska redakcja „Gazety Wyborczej”. Łączna cena transakcji (za dwie działki i znajdujący się na nich budynek administracyjno-mieszkalny) to 8,65 mln zł, a jej pozytywny wpływ na wynik operacyjny firmy w pierwszym kwartale br. - ok. 5,6 mln zł. O sfinalizowaniu tej transakcji Agora poinformowała we wtorek.

Agora sprzedała też działkę w Łodzi, zwalnia pracowników drukarni i szykuje sieć lokali gastronomicznych

Natomiast jesienią 2016 roku firma zawarła warunkową umowę sprzedaży swojej łódzkiej siedziby za 9,7 mln zł. Zdecydowała się wynajmować w tym budynku mniejszą powierzchnię biurową.

Na początku lutego Agora zawarła porozumienie z działającymi w firmie związkiem zawodowym i radą pracowników co do zwolnienia maksymalnie 53 osób z segmentu druku. Spółka wyda na to ok. 1,6 mln zł, natomiast redukcja zatrudnienia będzie potem przynosić oszczędności wynoszące ok. 2-2,5 mln zł.

W połowie miesiąca należąca do Agory spółka Helios, zarządzająca siecią kin, otrzymała od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę na uruchomienie wspólnie z dwoma osobami fizycznymi podmiotu, który będzie prowadził sieć lokali gastronomicznych typu fast casual.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa kapitałowa Agory zanotowała 835,1 mln zł wpływów (po spadku o 2,7 proc. w skali roku) i 7 mln zł straty netto (wobec 24,9 mln zł rok wcześniej). Znacząco zmalały przychody firmy w segmentach prasy i druku, a mocno wzrosły w pionie filmowo-książkowym.

Dołącz do dyskusji: Agora sprzedała działki w Warszawie i Gdańsku za 27,65 mln zł, to poprawi jej wynik w tym kwartale o 13,9 mln zł

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Jednak nie daja rady na wolnym rynku
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Primo
Kolejna zła decyzja HGW, zamiast zapunktować wykupem i obietnicą jakiegoś skweru pozwoli na kolejny biurowiec. Krytycy będą mieli czym się karmić.

Secundo
Zarząd ratuje wynik finansowy kolejnymi sprzedażami, na złoty parasol dla szefów wystarczy, ale perspektywy dla firmy marne.
odpowiedź
User
Krasawica
A kto to kupił? Tej informacji brakuje w wiadomości.

No i jaki wynik finansowy za I kwartał 2018 roku szykuje się Agorze? Minus, rzecz jasna, 19 mln zł ze sprzedaży działki, jako że działalność deweloperska firmy ma jednak swoje granice, tj. ograniczoną liczbę działek na sprzedaż, drukarni do zamknięcia i pracowników do zwolnienia.

To jak?
odpowiedź