SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agustin Egurrola łączy siły z Ekipą Friza. Też inwestuje w produkcję muzyczną

Tancerz i choreograf Agustin Egurrola inwestuje w Closer Music - spółkę z holdingu IMS zajmującej się tworzeniem i komercjalizacją własnych bibliotek muzycznych. Jesienią ub.r. pakiet udziałów Closer Music kupiły Ekipa Holding, za którą stoi influencer Friz, oraz JR Holding.

Agustin Egurrola, fot. materiały prasowe TVPAgustin Egurrola, fot. materiały prasowe TVP

W komunikacie giełdowym IMS podano, że na mocy zawartej umowy Agustin Egurrola za 305 tys. zł kupi udziały stanowiące 0,44 proc. kapitału Closer Music. Szacunkową wycenę pre-money całej spółki Closer Music określono na 70 mln zł.

W ramach trwającej, drugiej fazy finansowania kapitalizacja Closer Music wynosi o 10 mln zł. Agustin Egurrola kupi udziały taniej, ponieważ w ramach współpracy będzie też pełnił funkcję ambasadora marketingowego firmy. - W toku bieżących, regularnych aktywności oraz komunikacji zawodowej i artystycznej, p. Egurrola będzie podejmować działania zmierzające do szerokiej promocji marki Closer Music, w różnorodnych jej formach, uzgodnionych przez strony w umowie - wyliczono w komunikacie.

Środki pozyskane ze sprzedaży swoich udziałów Closer Music przeznaczy na dalszy rozwój i komercjalizację baz muzycznych. Natomiast Agustin Egurrola do końca września będzie mógł kupić jeszcze walory stanowiące 1,44 proc. kapitału spółki za maksymalnie 1 mln zł (przy szacunkowej wycenie pre-money firmy w wysokości 70 mln zł).

Żeby umowa weszła w życie, walne zgromadzenie wspólników Closer Music musi wydać odpowiednie uchwały. Większościowym udziałowcem spółki jest IMS.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W listopadzie ub.r. prawie 5,6 proc. akcji Closer Music kupiły influcencerska Ekipa Holding (za 1 mln zł) i jeden z jej głównych akcjonariuszy JR Holding (2 mln zł). Wycena Closer Music wynosiła wtedy 50 mln zł.

Agustin Egurrola w TVN i TVP

W ostatnich latach Agustin Egurrola współpracował z Telewizją Polską. Był jurorem w dwóch edycjach show „You can dance - nowa generacja”, odpowiadał też za choreografię m.in. występów polskich reprezentantów na Eurowizji Junior.

W latach 2007-2012 i 2015-2016 był w jury programu „You can dance - Po prostu tańcz” w TVN, a w latach 2013-2019 zasiadał też w jury „Mam talent!”. Odpowiadał również za oprawę taneczną „Tańca z gwiazdami” (w latach 2005-2011) „The Voice of Poland” i „Jaka to melodia?”, a także koncertów na festiwalach w Opolu i Sopocie.

Agustin Egurrola jest założycielem kilku formacji tanecznych oraz sieci szkół tańca Egurrola Dance Studio.

Closer Music buduje i oferuje bazę muzyczną

Na koniec ub.r. grupa IMS bazę muzyczną Closer Music wyceniła na 10,65 mln zł (wobec 8,13 mln zł rok wcześniej), w uruchomioną w połowie ub.r. aplikację internetową do sprzedaży licencji muzycznych - na 3,5 mln zł. Spółka w ub.r. zainwestowała 3,08 mln zł w prawa do utworów muzycznych.

- Na dzień zatwierdzenia niniejszego sprawozdania do publikacji, w portfolio Closer Music jest ok. 10 tys. utworów radiowej jakości oraz ponad 4 tysiące efektów dźwiękowych (SFX), a już od kwietnia br. rozpoczynamy produkcję unikatowych w skali świata efektów bineuralnych (360 stopni). Naszym celem jest pełne pokrycie naszymi treściami gatunków i stylistyk występujących na rynku, żeby każdy klient mógł znaleźć odpowiednie dla siebie utwory i playlisty - opisano w połowie kwietnia w raporcie finansowym grupy IMS.

Pod koniec lutego Closer Music podpisała umowę „ze znaną międzynarodową marką na kompleksową obsługę muzyczną punktów handlowych tej marki”. Do końca br. ma obsługiwać ok. 1,8 tys. takich punktów, a potem współpraca może zostać poszerzona do ok. 4,5 tys. lokalizacji.

- Poza dużymi korzyściami związanymi z generowanym przychodem i zyskiem z kontraktu, ww. umowa w ocenie Emitenta jest bardzo ważna także ze względu na fakt, że duży europejski gracz docenił jakość kontentu muzycznego Closer Music oraz profesjonalizm świadczonych usług. W ocenie Zarządu IMS S.A. ułatwi to pozyskiwanie kolejnych dużych kontraktów przez Closer Music wśród innych międzynarodowych marek - zaznaczono w komunikacie IMS.

Cała grupa kapitałowa IMS w ub.r. zwiększyła przychody sprzedażowe z 57,33 do 67,34 mln zł, zysk EBITDA z 16,01 do 20,06 mln zł i zysk netto z 6,95 do 8,9 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Agustin Egurrola łączy siły z Ekipą Friza. Też inwestuje w produkcję muzyczną

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
Tonący brzytwy się chwyta.
odpowiedź
User
...
Tonący brzytwy się chwyta.
odpowiedź
User
psotulec
0+0:?????
odpowiedź