SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akademia PARP ruszyła

Kilka dni temu ruszyła Akademia PARP czyli system bezpłatnych szkoleń internetowych odbywających się pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ich celem jest upowszechnienie darmowego dostępu do wiedzy biznesowej oraz zdalnej edukacji (e-learningu) wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Po raz pierwszy, dzięki Akademii PARP, polskie małe i średnie przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na najlepsze szkolenia, które operują przykładami z praktyki biznesowej i są dostosowane do realiów gospodarczych w Polsce.

         

   Tematyka dwóch pierwszych kursów to:
1. Jak rozwijać firmę – systemy zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami
2. Windykacja należności pieniężnych i zarządzanie płynnością firm.

   – Internetowe szkolenia Akademii PARP pokazują polskie realia gospodarcze, jednocześnie ucząc najlepszych praktyk zarządzania – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, członek zarządu estakada.pl, lidera konsorcjum realizującego projekt. – Dzięki Akademii PARP niewielkie firmy mogą pozwolić sobie na dobre, dostosowane do ich potrzeb szkolenia, przygotowane i „podane” w nowoczesny sposób.

   Podczas inaugurujących warsztatów, połączonych z konferencją prasową w warszawskim Business Centre Club, Aneta Grzyb-Hejduk oraz zarządzający projektem Akademii PARP – Krzysztof Hejduk, zwrócili uwagę na koszt wdrożenia e-learningu w firmie, który wynosi przynajmniej sto kilkadziesiąt  tysięcy złotych. Tyle musiałaby wyłożyć firma na zakupienie platformy szkoleniowej, utrzymanie serwisu oraz sam kurs. Małe i średnie przedsiębiorstwa rzadko mogą sobie pozwolić na taki wydatek, stąd szkolenia Akademii PARP są tak wyjątkową okazją. Prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, merytorycznie dostosowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw, w całości finansowane są ze środków unijnych. Warto zauważyć, że budżet całego projektu opiewa na niebagatelną sumę 14 milionów złotych. 

   Organizatorzy zwrócili również uwagę na dodatkowy atut kursów Akademii PARP. Internet umożliwia przeprowadzanie ich w odpowiednim dla każdego uczestnika czasie. To kolejna dogodność dla właścicieli i pracowników niewielkich przedsiębiorstw. Specyfiką struktury takich firm jest nieduża liczba etatów oraz płynna granica kompetencji. Dzięki temu, że w szkoleniu można uczestniczyć w dowolnym momencie, nikt nie jest narażony na komplikacje spowodowane nieobecnością pracownika w firmie.

www.akademiaparp.gov.pl/parp

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Akademia PARP ruszyła

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl