SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcja Animacja 2004

Międzyszkolny konkurs Cartoon Network dla młodych twórców kreskówek

Z początkiem kwietnia br. rusza IV edycja międzyszkolnego konkursu Akcja Animacja, organizowanego przez telewizję Cartoon Network. Inicjatywa ta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów w całym kraju. Przedsięwzięcie ma na celu promocję animacji jako jednej z bardziej wymagających i kreatywnych dziedzin sztuki. Zakończenie konkursu przewidziane jest na początek lipca 2004 roku.

Konkurs ten to nowatorski pomysł mający na celu wprowadzenie dziecka w świat animacji. Uczestnik ma niepowtarzalną szansę wykorzystać swoją wyobraźnię i znaleźć się w roli twórcy kreskówek. Konkurs ten to sposób na rozwój twórczego myślenia i zdolności artystycznych u dzieci i młodzieży. Daje on również możliwość odkrycia wielu młodych talentów, które będą miały szansę zaprezentować swoją pracę na antenie Cartoon Network.

Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, zadaniem uczestników jest stworzenie nowej postaci rysunkowej i przedstawienie jej przygód w formie komiksu. Oprócz wspaniałych nagród dla szkoły i dla zwycięzców, Cartoon Network wyemituje na antenie prawdziwe kreskówki stworzone w oparciu o najlepsze zwycięskie prace. Patronem medialnym konkursu Akcja Animacja są magazyny Victor Junior, Victor Gimnazjalista oraz Kumpel, które wspierają ideę promowania sztuki animacji wśród uczniów polskich szkół.

Trzy poprzednie edycje konkursu zakończyły się ogromnym sukcesem. Cartoon Network otrzymał wiele wspaniałych prac, które świadczyły o dużej pomysłowości, talencie i zaangażowaniu uczniów. Zwycięskie szkoły zostały odwiedzone przez telewizję Cartoon Network, której przedstawiciele wręczyli wartościowe nagrody szkole oraz laureatom. Konkurs spotkał się także z ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów. Liczne publikacje prasowe, informacje w ogólnopolskim dzienniku telewizyjnym, wywiady ze zwycięzcami, a także transmisje telewizyjne i radiowe z uroczystości wręczenia nagród to dowód uznania dla konkursu oraz doskonały sposób na promocję szkoły oraz jej uczniów. Na uroczystościach wręczenia nagród obecni byli również przedstawiciele władz lokalnych, dla których zwycięstwo szkoły w konkursie to jedna z form promocji miasta i jego mieszkańców.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Akcja Animacja 2004

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl