SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Akcja: Mazury'

W lipcu rusza kampania społeczna 'Akcja: Mazury' organizowana przez Fundację Szansa.

W lato na outdoorze (Warszawa) i w prasie lokalnej zobaczymy na pewno reklame z hasłem „Zanosi się na wysypisko” oraz - jak przyłączą się inne media (trwają negocjacje) - „Nie zajeżdżaj śmieciami”. Autorem reklam, nazwy „Akcja: Mazury” oraz identyfikacji wizualnej jest agencja Soda.

Fundacja Szansa podejmuje działania mające na celu budowę świadomości społecznej i ekologicznej turystów i mieszkańców Mazur, propagowanie zasad zachowania bezpieczeństwa i warunków do bezpiecznego życia, zachowanie rejonu Mazur w stanie czystości. W 2005 r. odbędzie się III edycja sprzątania Mazur, tym razem pod nową nazwą - „Akcja Mazury” (m.in. zbieranie śmieci, warsztaty, regaty, koncerty).

Po raz pierwszy przedsięwzięcie będzie poprzedzone kampanią społeczną.

Będzie ona skierowana do wszystkich, którzy planują swój wypoczynek na łonie natury w ogóle, a na Mazurach w szczególności. Kampania społeczna ma na celu zwrócenie uwagi na problem zaśmiecenia Mazur, ma skłonić turystów do sprzątania po sobie, do pozostawienia  po sobie czystego, niezaśmiecone miejsca.

Zaprojektowany przez Sodę logotyp „Akcji Mazury” jest zmodyfikowaną wersją dotychczasowego logotypu Fundacji Szansa. Logotyp nawiązuje do yin-yang, jednej z podstawowych zasad chińskiej filozofii, oznaczającej wzajemne oddziaływanie dwóch przeciwstawnych sił yin i yang - naturalnej przyczyny wszelkich przemian. W logotypie Akcji Mazury zastosowano zielono-niebieską kolorystykę. Symbolizuje ona mazurskie lasy i jeziora.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Akcja: Mazury'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl