SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcja reporterska 'Gazety Wyborczej' i TVN 24

'Gazeta Wyborcza' wraz z TVN 24 organizuje akcję reporterską 'Przystanek Europa'.

 Celem akcji jest opisanie doświadczeń Polaków wyjeżdżających z kraju w poszukiwaniu pracy. „Gazeta” wysła od 27 maja 2006 r. za granicę sześciu swoich dziennikarzy. Celem wyprawy trzech reporterek i trzech reporterów będzie znalezienie pracy i życie życiem Polaków na emigracji. Relacje reporterów można śledzić na blogu przystanekeuropa.blox.pl. O swoich przeżyciach dziennikarze opowiedzą po powrocie do Polski na łamach „Gazety Wyborczej” i TVN 24.

W akcji reporterskiej „Przystanek Europa” biorą udział: Karolina Łagowska („Gazeta” we Wrocławiu), Agnieszka Urazińska („Gazeta” w Łodzi), Aleksandra Pezda („Gazeta”
w Szczecinie), Wojciech Pelowski („Gazeta” w Krakowie), Jacek Kowalski („Gazeta” w Bydgoszczy) oraz Marcin Sztandera („Gazeta” w Kielcach). Jadą do Aten, Barcelony, Dublina, Helsinek, Lizbony i Londynu. Mają znaleźć dach nad głową, pracę, dowiedzieć się - jak tam jest naprawdę, poznać Polaków na emigracji i zapytać ich, czego się nauczyli, czy i z czym wrócą do Polski.

Aktualne zdjęcia, reporterskie relacje i podcasty (relacje dźwiękowe) z akcji czytelnicy mogą znaleźć na blogu przystanekeuropa.blox.pl, który jest rodzajem internetowego notesu dziennikarskiego szóstki reporterów. Blog ruszył w piątek 26 maja 2006 r. – dostępne są już na nim zdjęcia uczestników akcji oraz ich pierwsze wypowiedzi. Dziennikarze czekają na komentarze, rady, sugestie. Po powrocie opowiedzą o „Przystanku Europa” na łamach „Gazety Wyborczej” i na antenie TVN 24.

Dołącz do dyskusji: Akcja reporterska 'Gazety Wyborczej' i TVN 24

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl