SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcjonariusze Abacusa: zgodza na wspólny projekt z KGHM w Kanadzie

Akcjonariusze kanadyjskiej spółki Abacus zgodzili się na realizację w Kanadzie projektu górniczego miedzi i złota z KGHM Polska Miedź, wynika z komunikatu spółki

"Akcjonariusze kanadyjskiej spółki Abacus Mining & Exploration Corporation zaakceptowali we wtorek 22 czerwca warunki transakcji z KGHM Polska Miedź SA dotyczące wspólnej realizacji projektu górniczego miedzi i złota Afton-Ajax, położonego w Kanadzie" - czytamy w komunikacie.

Za akceptacją warunków transakcji z KGHM głosowali akcjonariusze reprezentujący ponad 90% głosów.

"Wyniki dzisiejszego głosowania są wiążące i jednoznaczne. Akcjonariusze Abacus docenili wartość oferty KGHM. Z jednej strony zapewnia ona dalszy rozwój projektu Afton-Ajax. Z drugiej stwarza możliwość kreowania dodatkowej wartości, zarówno dla akcjonariuszy Abacus, jak i KGHM, poprzez wykorzystanie doświadczenia i zdolności obu firm do realizacji kolejnych projektów na terenie obu Ameryk. Liczymy, że pomyślna współpraca z KGHM pozwoli osiągnąć te cele" - powiedział przewodniczący rady dyrektorów firmy Abacus Tom McKeever, cytowany w komunikacie.

KGHM, na mocy podpisanej w maju z firmą Abacus Mining & Exploration Corporation z Vancouver umowy inwestycyjnej obejmie 51% udziałów w spółce wydobywczej w Kanadzie za 37 mln USD. W dalszej kolejności lubiński koncern ma możliwość dokupienia dodatkowych 29% udziałów za kwotę nieprzekraczającą 35 mln USD. Ponadto KGHM nabył 8,75% akcji spółki Abacus (15 mln sztuk akcji) w drodze emisji zamkniętej za łączną kwotę 4,5 mln CAD.

Zgodnie ze studium możliwości projektu Afton-Ajax z lipca 2009, po uruchomieniu produkcji w roku 2013, spółka KGHM i Abacus będzie produkować około 50 tys. ton miedzi i ponad trzy tony złota rocznie. Okres życia kopalni szacuje się na 23 lata. Koszty produkcji jednej tony miedzi szacowane są na poziomie ok. 2000 USD.

Strategia KGHM na lata 2009-2018 zakłada zwiększenie produkcji miedzi w koncentracie do ok. 700 tys. ton rocznie z ok. 500 tys. ton obecnie. Cel ma być realizowany między innymi poprzez inwestycje w zagraniczne aktywa górnicze.

Abacus Mining & Exploration Corporation jest firmą zajmującą się poszukiwaniem złóż zasobów mineralnych oraz przedsięwzięciami górniczymi. Spółka jest notowana na giełdzie TSX - Venture (TSX-V) w Kanadzie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Akcjonariusze Abacusa: zgodza na wspólny projekt z KGHM w Kanadzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl