SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akt oskarżenia przeciw Barbarze Kurdej-Szatan za zniesławienie Straży Granicznej

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan - dowiedziała się PAP. Artystka została oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy, nazywając ich "maszynami bez mózgów oraz mordercami".

Barbara Kurdej-Szatan (screen: YouTube/Salon24)Barbara Kurdej-Szatan (screen: YouTube/Salon24)

Akt oskarżenia przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan (zgodziła się na podawanie pełnego nazwiska i wizerunku przy opisywaniu sprawy) został skierowany 7 czerwca do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. "Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy" - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Akt oskarżenia dotyczy wpisu na Instagramie

Akt oskarżenia dotyczy wpisu Barbary Kurdej-Szatan na Instagramie. "W jego treści mianem +maszyn bez mózgu i serca oraz morderców+ określiła Straż Graniczną oraz osoby pełniące w niej służbę, czyli pomawiając o takie postępowanie i właściwości, które mogły narazić Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia tej służby, tj. o czyn z art. 212 par 2 kk. (zniesławienie - PAP)" - podkreśliła prok. Skrzyniarz.

Aktorka zarzuty w tej sprawie usłyszała w połowie maja. "Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia" - informowała wtedy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Za zarzucany aktorce czyn może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Na początku listopada zeszłego roku Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na Instagramie wpis. "To jest ku**a +straż graniczna+ ????? +Straż+ ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!" – napisała aktorka. Wpis ten po jakimś czasie został usunięty.

Aktorka zniknęła z TVP i reklam Play, prowadziła program w TTV

Na wpis Barbary Kurdej-Szatan dotyczący Straży Granicznej szybko zareagował prezes TVP Jacek Kurski. "Obrona polskiej granicy pokazuje, jak cenna jest praca polskich służb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków" - zapowiedział Kurski na Twitterze.

Aktorka na przełomie roku zniknęła też z reklam sieci telekomunikacyjnej Play, w których przez prawie 10 lat razem z Maciejem Łagodzińskim grała pracowników salonu sprzedażowego odwiedzanego przez znane osoby. W br. Barbara Kurdej-Szatan pojawiła się jedynie w wizerunkowym spocie dotyczącym finału WOŚP, a w rozpoczętej niedawno kampanii promującej wspólną ofertę Play i UPC Polska nie występuje także Łagodziński, zastąpił go inny aktor.

Natomiast Barbara Kurdej-Szatan wspólnie z Przemysławem Kossakowskim prowadziła program „Project Cupid” emitowany w wiosennej ramówce TTV.

Dołącz do dyskusji: Akt oskarżenia przeciw Barbarze Kurdej-Szatan za zniesławienie Straży Granicznej

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Przestępstwo w afekcie, co najwyżej prace społeczne.
odpowiedź
User
?
Kto to rucha?
odpowiedź
User
lol
Przestępstwo w afekcie, co najwyżej prace społeczne.
co najmniej 10 lat lub 100 zł grzywny
odpowiedź