SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktualizacja oprogramowania dekoderów Canal+. „Poprawki stabilności”

Platforma cyfrowa Canal+ rozesłała aktualizację oprogramowania na swoje dekodery 4K. Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska informuje Wirtualnemedia.pl, że obejmuje ona poprawkę pobierania licencji DRM i poprawki stabilności oprogramowania.

Nowy dekoder 4K Dualbox+ (fot. Canal+)Nowy dekoder 4K Dualbox+ (fot. Canal+)

Nowy soft zaczął być rozsyłany w nocy z 28 na 29 marca. Aktualizacja dotyczy dekoderów 4K UltraBox+ i 4K DualBox+, wyprodukowanych przez ADB.

Wgrywanie nowego softu trwa do 25 minut. W tym czasie nie można odłączać urządzenia od prądu, ani anteny. Do poprzednich zmian w oprogramowaniu Canal+ doszło blisko dwa tygodnie temu.

Wówczas wprowadzono m.in. funkcję nagrywania według czasu, ukrywania nagrań i poprawiono działanie EPG, czyli elektronicznego przewodnika po programach. Zmienił się wygląd kafelków poszczególnych odcinków seriali w interfejsie urządzeń.

Po aktualizacji abonenci otrzymali drogą e-mailową informacje o tym jak mogą zastosować funkcję „nagrywania według czasu”.

- Już jest! Nagrywanie według czasu. Wgraliśmy na Twój dekoder TV nową funkcję. Sprawdź, jak z niej skorzystać. Ustaw raz i miej nagrane wszystkie odcinki Twoich ulubionych programów. Na przykład nagraj Canal+ Family zawsze w poniedziałek od 15:00 do 15:30. Nagraj MiniMini+ codziennie 8:00-9:00 przez kolejne 7 dni - wyjaśniał Canal+.

Problemy po ostatniej aktualizacji

Po ostatnich aktualizacjach, część abonentów Canal+ na forach dyskusyjnych zaczęła narzekać na problemy techniczne ze swoimi urządzeniami.

U niektórych występują problemy z EPG. Inni narzekają, że mimo dobrze ustawionej anteny satelitarnej, na ekranie pojawiała się czasami „pikseloza”. Klienci Canal+ krytykowali też techników platformy za zbyt długie uruchamianie się dekodera.

Przed tygodniem doszło też do aktualizacji dekoderów konkurencyjnej platformy Polsat Box. Na sprzęty Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite trafiła aplikacja Disney+. Po aktualizacji oprogramowania menu główne wraz z rekomendowanymi treściami pojawia się na pierwszym ekranie, który wyświetla się użytkownikowi zaraz po uruchomieniu dekodera lub po kliknięciu zielonego domku na pilocie.

W nowej wersji softu dekoderów 4K menu główne znajduje się z lewej strony ekranu, natomiast w centralnej części ekranu widoczne są listy z rekomendowanymi treściami, np. ostatnio oglądane kanały, aplikacja Sklep, polecane treści, hity i nowości Disney+. Polsat Box przekonuje, że menu jest intuicyjne i usprawnia korzystanie z treści dostępnych za pośrednictwem dekodera.

Na koniec 2022 roku Grupa Canal+ miała łącznie 25,494 mln abonentów. Choć firma nie podaje danych dotyczących Polski, to w Europie z wyłączeniem Francji liczba klientów wyniosła 6,335 mln. W zeszłym roku baza zwiększyła się o 677 tys. osób. Wpływ na to mogły mieć inwestycje w Austrii, Czechach i na Słowacji. Na koniec 2021 roku Grupa Canal+ miała 23,7 mln klientów W 2022 roku firma poprawiła rentowność osiągając wskaźnik EBITDA na poziomie 515 mln euro, a jej przychody wyniosły 5,87 mld euro.

Dołącz do dyskusji: Aktualizacja oprogramowania dekoderów Canal+. „Poprawki stabilności”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirek
„pikseloza”? Żadnej poprawy nie ma związku z pikselozą. Co to za bzdury? Poprawili wydajność dekodera ale pikseloza została.
odpowiedź
User
Iras
„pikseloza”? Żadnej poprawy nie ma związku z pikselozą. Co to za bzdury? Poprawili wydajność dekodera ale pikseloza została.
Zgadza się
odpowiedź
User
kola
Telewizor nie widzi dekodera multirum. Mam serdecznie dość kombinacji.
odpowiedź