SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktywa Union Investment TFI mają wzrosnąć do 7 mld zł na koniec 2010 r.

Union Investment TFI oczekuje, że jego aktywa pod zarządzaniem wzrosną do 7,0 mld zł na koniec 2010 r. wobec 6,2 mld zł na koniec maja, poinformowała prezes Małgorzata Góra we wtorek.

Aktywa Union Investment TFI mają wzrosnąć do 7 mld zł na koniec 2010 r.

"Nasze działania mają doprowadzić do uzyskania 7 mld zł aktywów na koniec 2010 roku" - powiedziała Góra dziennikarzom.

Prezes podkreśliła, że choć ostatnie dwa lata były bardzo trudne dla rynku funduszy inwestycyjnych, to dla Union Investment był to paradoksalnie bardzo dobry okres. "Klienci detaliczni byli bardzo aktywni w tym roku. Po maju mamy 2 mld zł nowych aktywów, z tego ok. 65% to środki klientów indywidualnych , a 35% to produkty typu unit-link i korporacje"- powiedziała Góra.

Spółka podała, że sprzedaż netto od 1 stycznia do 28 maja tego roku wyniosła 2,03 mld zł, podczas gdy w całym 2009 roku napływ nowych środków wyniósł 1 mld zł.

"Pierwsza połowa roku spowodowała, że przekroczyliśmy nasze całoroczne plany. Plan 800 mln zł nowych aktywów do końca roku jest bardzo ambitny i będziemy musieli się napracować, żeby ten wynik osiągnąć"- powiedziała Góra.

IU wprowadziło do oferty nowy subfundusz UniTotal Trend, którego konstrukcja pozwala na osiąganie dodatnich stóp zwrotu w czasie hossy, jak i bessy. Spółka jest w trakcie podpisywania umów dystrybucyjnych i spodziewa się, że do aktywa tego funduszu sięgną ok. 200 mln zł na koniec 2011 roku.

Prezes poinformowała, że przez ostatnie 2-3 lata spółka zrezygnowała ze współpracy z wieloma partnerami. Wśród partnerów, którzy dystrybuują produkty UI są m.in. Bank BGŻ, CitiHandlowy, HSBC, BRE Bank, sektor spółdzielczy.

Union Investment TFI ma obecnie ponad 60 tys. klientów. Na koniec kwietnia udział w rynku Union Investment TFI pod względem wartości aktywów wyniósł 5,88% wobec 4,25% na koniec 2009 r. i 3,3% rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aktywa Union Investment TFI mają wzrosnąć do 7 mld zł na koniec 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl