SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Ala ma siniaki” i „Twoja niemoc wspiera przemoc” najlepsze w Galerii Plakatu AMS

W 13. edycji konkursu Galeria Plakatu AMS, przebiegającej pod hasłem „Przemoc. Twoja sprawa”, zwyciężyła praca „Ala ma siniaki”, a pierwsze wyróżnienie zdobył projekt „Twoja niemoc wspiera przemoc”. Do końca roku na wszystkie zgłoszone plakaty mogą jeszcze głosować internauci.

„Ala ma siniaki” i „Twoja niemoc wspiera przemoc” najlepsze w Galerii Plakatu AMS

Jury Galerii Plakatu AMS za najlepszy uznało projekt Marcina Kiedosa z Częstochowy przedstawiający trzy słowa będące parafrazą zdania, od którego zgodnie z tradycją zaczyna się nauka czytania i pisania przez dzieci. - Wyobrażenie radosnej dziewczynki z warkoczykami, która „ma kota”, zastępuje wizja brutalnej rzeczywistości, gdzie Ala jest bita. Plakat ten jest bardzo subtelny w formie, a jednocześnie niezwykle sugestywny - uzasadnia Katarzyna Miller, psychoterapeutka zasiadająca w jury konkursu. - Uznaliśmy, że „Ala ma siniaki” dociera bardzo głęboko, porusza i zmusza do reagowania - dodaje graficzka Magdalena Łapińska, inna członkini jury.

Hasło główne tegorocznej edycji Galerii Plakatu AMS brzmiało „Przemoc. Twoja sprawa”, a zadaniem uczestników było przygotowanie grafiki wyrażającej sprzeciw wobec przemocy i zachęcającej do niepozostawania obojętnym na to zjawisko.

Wyróżnienia w konkursie przyznano plakatom przygotowanym przez Joannę Rzezak, Małgorzatę Będowską, Adama Chwesiuka, Czesława Kabalę i Roberta Widomskiego. Grafika Rzezak nawiązuje do stylistyki plakatu propagandowego: prowokacyjnemu hasłu „Twoja niemoc wspiera przemoc” towarzyszy zaciśnięta dłoń z wysuniętym palcem wskazującym na każdego odbiorcę, który swoim zaniechaniem „wspiera przemoc”. Praca tylko nieznacznie przegrała z plakatem „Ala ma siniaki”, dlatego tak jak on znajdzie się w najbliższym czasie na nośnikach AMS w największych miastach.

Z kolei do 4 stycznia trwać jeszcze będzie głosowanie internautów, którzy mogą wybierać ze wszystkich ponad 500 prac zgłoszonych do konkursu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Ala ma siniaki” i „Twoja niemoc wspiera przemoc” najlepsze w Galerii Plakatu AMS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl