SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Albert Stawiszyński za Kamilę Wronowską w radzie programowej Telewizji Polskiej

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powołała Alberta Stawiszyńskiego w skład rady programowej Telewizji Polskiej. Zmiana podyktowana jest rezygnacją Kamili Wronowskiej.

Wronowska, została członkiem rady programowej TVP na początku grudnia ub.r., ale już 12 grudnia  zrezygnowała z zasiadania w tym gremium (więcej na ten temat). Tłumaczyła wówczas w mediach, że złożyła rezygnację „dla świętego spokoju”. Zaczęto ją bowiem krytykować za to, że miała się krytycznie miała się wyrażać o abonamencie i KRRIT. Kontrowersje budziło też to, że Wronowska w przeszłości związana była z Centrum Medialnym SLD, a w listopadzie ub.r. startowała z listy SLD Lewica Razem w wyborach samorządowych do sejmiku województwa mazowieckiego.

Albert Stawiszyński jest prawnikiem specjalizującym się w prawie medialnym, prasowym, autorskim i gospodarczym. Jest radcą prawnym oraz arbitrem Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego oraz członkiem Krajowej Rady Radców Prawnych. Pracował jako dziennikarz w „Pulsie Biznesu” oraz miesięczniku „Kancelaria” i „Radca Prawny”.

Rada programowa TVP liczy 15 członków, z czego dziesięć osób reprezentuje kluby parlamentarne. KRRiT powołuje pozostałe pięciu członków z grona osób legitymujących się dorobkiem i doświadczeniem w sferze kultury i mediów.

Dołącz do dyskusji: Albert Stawiszyński za Kamilę Wronowską w radzie programowej Telewizji Polskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl