SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Alcatel modernizuje sieć kolejową na Łotwie

W ramach kontraktu o wartości 47,6 mln euro Alcatel dokona modernizacji łotewskiej sieci kolejowej, wyposażając ją w nowoczesne elektroniczne systemy nastawcze

Podpisane porozumienie z łotewskimi kolejami państwowymi LDZ, podkreśla rosnącą pozycję Alcatela na tym rynku wśród nowoprzyjętych członków Unii Europejskiej.

W pierwszym etapie w modułowy, elektroniczny system nastawczy Alcatel LockTrac 6151 (L90) zostaną wyposażone 32 stacje leżące wzdłuż korytarza transportowego wschód-zachód przecinającego państwo łotewskie. Ich zadaniem jest zwiększenie niezawodności i bezpieczeństwa ruchu pociągów na trasie 356 kilometrów. Instalowane rozwiązania wykorzystują niezawodne systemy sterowania ruchem kolejowym i scentralizowany system kontroli ruchu pociągów łączący centrum sterowania z urządzeniami przytorowymi takimi jak semafory czy rozjazdy. Przy ich projektowaniu za priorytetowe uznano niezawodność, zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz ograniczenie kosztów instalacji i utrzymania w ciągu całego okresu eksploatacji.

Dodatkowo w Rydze i Jelgawie zostanie zainstalowane skomputeryzowane centrum sterowania ruchem kolejowym Alcatel 6653 NetTrac (Ccommand 900). Będzie ono pełniło kluczową rolę w zdalnym sterowaniu systemami nastawczymi, łącząc wiele centrów operatorskich, a w przyszłości może zostać rozbudowane do pełnego Centrum Zarządzania Siecią Kolejową (ang. Network Management Center).

W tym roku łotewskie koleje przewiozły około 40 mln ton ładunków, przy czym znaczne zwiększenie ruchu zanotowano na dwóch liniach od granicy z Białorusią do Daugaypils oraz od Krustpils do portu Ventspils. Modernizacja tych stacji pozwoli na zwiększenie ich zdolności transportowych, poprawi bezpieczeństwo ruchu i obniży koszty utrzymania.

W ciągu najbliższych 48 miesięcy nowy system zostanie oddany do użytku, stopniowo zastępując rozwiązania sprzed 40-stu lat. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alcatel modernizuje sieć kolejową na Łotwie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl