SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aleksander Grad: ruszają rozmowy z zainteresowanymi budową elektrowni atomowej

We wtorek rozpoczynają się rozmowy z potencjalnymi oferentami, w tym najważniejszym dla inwestycji przetargu - informuje Aleksander Grad, prezes spółek odpowiedzialnych za wybudowanie pierwszej polskiej siłowni jądrowej.

– Od 18 września do pierwszych dni października spotkamy się z potencjalnymi oferentami, z tymi, którzy interesowali się tym programem – mówi Grad, prezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1.

Prezes PGE Energia Jądrowa zapowiada, że zostanie przeprowadzone jedno zintegrowane postępowanie przetargowe, tak, by wybrać i technologię, i sposób finansowania budowy elektrowni atomowej.

– Przygotowujemy dokumenty prawne pozwalające uruchomić postępowanie zintegrowane. W jego ramach będziemy wybierali dostawcę technologii, generalnego wykonawcę, partnera strategicznego, model finansowania dłużnego, jak i firmę, która nam dostarczy wiedzę do tego, aby móc w przyszłości tą elektrownią zarządzać – tłumaczy prezes.

- Jesteśmy także w trakcie wyboru wykonawcy który zrealizuje badania lokalizacyjne. Wybór inżyniera kontraktu natomiast planowany jest w pierwszym kwartale przyszłego roku – zapewnia Aleksander Grad. Jest to kluczowa rola w tym przedsięwzięciu. Razem z nim będziemy przygotowywali wszystkie niezbędne dokumenty techniczne - wyjaśnia.

Dołącz do dyskusji: Aleksander Grad: ruszają rozmowy z zainteresowanymi budową elektrowni atomowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl